Partnerzy serwisu:

Prezes Kolei Śląskich złożył rezygnację

Jakub Madrjas 22.05.2019 91

Prezes Kolei Śląskich złożył rezygnację
fot. KŚ
Prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges złożył dziś rezygnację z pełnionej funkcji.
Wojciech Dinges został oficjalnie mianowany prezesem Kolei Śląskich we wrześniu 2015 roku. Wcześniej pracował w takich firmach jak Bombardier Transportation ZWUS Polska, CTL Rail oraz House of Solutions International. Zastąpił Piotra Bramorskiego, który stracił stanowisko po publikacji negatywnych wyników kontroli Urzędu Transportu Kolejowego w zakresie serwisowania taboru.

- Mam poczucie, że moja misja dobiegła końca po upływie pełnej kadencji - napisał Wojciech Dinges w oświadczeniu. Jak dodał, zostawia spółkę w dobrym stanie, a najbardziej dumny jest z wymiany taboru na nowy i organizacji nowej siedziby w Katowicach. - Przede wszystkim jestem jednak dumny z tego, że wydajną pracą całej załogi zachęciliśmy znaczną liczbę pasażerów do powrotu na kolej - podkreślił.

Jak poinformował, pozostali członkowie zarządu i kierownictwa pozostają na swoich stanowiskach. - Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Kolei Śląskich za wspólny wysiłek, działania i sukcesy (...) Dziękuję, Przyjaciele! - zakończył.

- Pracownicy Kolei Śląskich dziękują Panu Wojciechowi Dingesowi za lata wspólnej pracy oraz wysiłek i zaangażowanie włożone w rozwój spółki i transportu publicznego w regionie - poinformowała Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy spółki. 

Trwa proces zmian kadrowych w samorządowych spółkach przewozowych. Przedwczoraj Andrzej Wasilewski – członek zarządu spółki Łódzka Kolej Aglomeracyjna złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Wcześniej zmiany kadrowe przeszły przez Koleje Dolnośląskie oraz Koleje Małopolskie (dwukrotnie).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony