Partnerzy serwisu:

Prezes Kolei Śląskich: Chcemy jeździć do Krakowa nawet co godzinę

Michał Szymajda 22.06.2020 712

Prezes Kolei Śląskich: Chcemy jeździć do Krakowa nawet co godzinę
Fot. ms, rynek-kolejowy
W ostatni weekend Koleje Śląskie zorganizowały przejazdy specjalne po modernizowanej linii z Katowic do Krakowa. Była okazja do zaprezentowania planów spółki związanych z tą trasą.
Skrócenia czasu przejazdu pomiędzy Małopolską a Śląskiem należy spodziewać się w grudniu. Wówczas oferta kolei ma stać się wreszcie konkurencyjna. Choć czas przejazdu na trasie Katowice – Kraków będzie podobny jak w wypadku przejazdu autem, to wyższy ma być komfort przejazdu, atrakcyjne mają też być ceny biletów.

– Decyzja o uruchomieniu codziennych połączeń do Krakowa już została podjęta. Najszybszy nasz pociąg ma przejechać między Katowicami a Krakowem w 62 minuty, a standardowe, zatrzymujące się na wszystkich przystankach pociągi – w 72 minuty – powiedział Aleksander Drzewiecki zastrzegając, że ostateczny rozkład jazdy uzgodniony z PKP PLK może się jeszcze zmienić.

Pociągi przyspieszone miałyby zatrzymywać się na trasie wyłącznie w Mysłowicach, Trzebini i, być może, na przystanku Kraków Business Park. Koleje Śląskie chciałby na początek trasować pociągi do prędkości 120 km/h, a później, do 160 km/h.

W rozmowie z dziennikarzem portalu katowice24.info, Aleksander Drzewiecki powiedział, że na początek na trasie z Katowic do Krakowa ma jeździć co najmniej 8 pociągów.
– Docelowo przewoźnik chciałby uruchomić połączenia co godzinę. Wszystko zależy też od tego, ile pociągów regionalnego przewoźnika uda się zmieścić do rozkładu. Ten powinien zostać ułożony do połowy września, a regularne połączenia na nowej trasie zostałyby wtedy wprowadzone od 13 grudnia – powiedział prezes KŚ. Na razie nie wiadomo, ile kosztowałby bilet.

Do regularnej obsługi trasy przygotowują się także w Polregio. Spółka już teraz wykonuje połączenia z Krakowa do Katowic, ale z uwagi na czas przejazdu, nie są one popularne. Na razie nie jest jasne skąd Polregio wezmą nowoczesny tabor do obsługi tej linii. Także PKP Intercity będzie jeździć pomiędzy miastami.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony