Partnerzy serwisu:

PR: Dzięki nowym terminalom będzie można płacić kartą w pociągu [aktualizacja]

Jakub Madrjas 01.02.2018 4,4k

PR: Dzięki nowym terminalom będzie można płacić kartą w pociągu [aktualizacja]
Fot. Adam Parzniewski, Przewozy Regionalne
Przewozy Regionalne podpisały dziś umowę na dostawę terminali mobilnych z konsorcjum TK Telekom i S&T Services. Dzięki wymianie terminali pasażerowie zyskają możliwość płatności kartą przy zakupie biletów uobsługi pociągu. 
W połowie ubiegłego roku Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na zakup i dostawę zastawów urządzeń mobilnych: terminali z wyposażeniem i dedykowaną aplikacją, drukarek mobilnych, oprogramowaniem do zarządzania urządzeniami oraz serwisem. Postępowanie się przedłużyło – założenia przetargu zostały zaskarżone do Krajowej Izby Odwoławczej, potem długo trwał wybór ofert, które zostały otwarte na przełomie sierpnia i września.

Ostatecznie Przewozy Regionalne wybrały ofertę konsorcjum TK Telekom i S&T Services, wartą 15 0084 250,56 złotych brutto. Jak się dowiedzieliśmy, umowa w tej sprawie została dziś (1 lutego) podpisana. – Wspólnie z S&T Service dostarczymy najlepszy produkt, jaki jest dostępny na rynku – powiedział „RK” prezes TK Telekom Bogusław Kowalski. Jak informuje, wdrożenie nastąpi w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy. – Zatem w drugim półroczu Polregio będzie w całości dysponować nowymi terminalami – zapowiada.

W sumie terminali i drukarek ma zostać dostarczonych po 1780 sztuk. Zamówienie obejmuje też po 1980 akumulatorów zapasowych do terminali i drukarek oraz ładowarek sieciowych lub stacji dokujących i kart pamięci. Dostawa obejmuje też rysiki, smycze, folie ochronne i futerały (po 2 tysiące sztuk) i 20 urządzeń do bezprzewodowej transmisji obrazu. Kontrakt będzie trwał 44 miesiące, w tym 8 miesięcy na dostawę urządzeń i 36 miesięcy asysty technicznej i serwisu gwarancyjnego

Jak podkreśla Kowalski, z punktu widzenia TK Telekom dostawa terminali jest elementem strategii rozszerzania obecności na rynku. Więcej na temat strategii spółki można przeczytać tutaj. – Zamierzamy dalej rozwijać działalność w systemach sprzedaży. – Liczymy też na pomyślnie zakończenie postępowania w PKP Intercity – mówi Kowalski. Rzeczone postępowanie ma jeszcze bardziej skomplikowaną historię niż przetarg PR. Zostało już ono nawet unieważnione, ale Krajowa Izba Odwoławcza w grudniu unieważniła unieważnienie przetargu.

Aktualizacja: PR będą testować programy lojalnościowe

Spółka Przewozy Regionalne oficjalnie poinformowała o podpisaniu umowy z konsorcjum TK Telekom i S&T Services. Przedmiotem dostawy są zestawy urządzeń mobilnych składających się na terminale z wyposażeniem i dedykowaną aplikacją, mobilnych drukarek i oprogramowania do urządzeń mobilnych i akcesoriów. W ramach umowy dostawca będzie również świadczył usługę serwisu. Wykonawca dostarczy przewoźnikowi po 1780 sztuk terminali i drukarek wraz z akcesoriami. Termin realizacji zamówienia wynosi nie dłużej 42 miesiące od dnia zawarcia umowy. Dostawa terminali ma nastąpić w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy - informuje przewoźnik.

– Cieszymy się z podpisanej dzisiaj umowy. To kolejny ważny krok do unowocześniania kanałów sprzedaży biletów na pociągi Polregio, a w konsekwencji podnoszących jakość obsługi pasażerów. Możliwość płatności kartą za bilety kupione u obsługi pociągu będzie w Przewozach Regionalnych przełomem, na który pasażerowie czekali od lat – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne.

Zamówione terminale będą nowoczesnymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android. Będą posiadały możliwość odczytu kodów 1D i 2D, kart elektronicznych. Wraz z nowymi terminalami pojawi się również możliwość dokonywania płatności za bilety za pomocą kart płatniczych - czytamy w informacji. Jak zapowiadają PR, nowoczesna platforma sprzętowa posłuży również do testowania możliwości integracji wielu rozwiązań takich jak teczka konduktora, dynamiczna informacja pasażerska czy programy lojalnościowe. Przewozy Regionalne planują udostępniać urządzenia do weryfikacji i testów wszelkiego rodzaju pomysłów zgłaszanych przez start-upy w ramach Akceleratora Innowacji Polregio.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony