Partnerzy serwisu:

Prawie 50 mln pasażerów Kolei Mazowieckich w 2021 r.

inf. pras 02.02.2022 1,4k

Prawie 50 mln pasażerów Kolei Mazowieckich w 2021 r.
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
W 2021 r. z usług przewozowych Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 47 mln podróżnych. – Transport kolejowy wciąż odczuwa skutki pandemii, jednak powoli zwiększa się liczba osób podróżujących koleją – podsumowuje przewoźnik.
Przewoźnik podkreśla, że pomimo trudności, z jakimi boryka się transport publiczny w związku z panującą pandemią, w tym zmianą trybu pracy i nauki na zdalny, wynik przewozowy spółki w ubiegłym roku poprawił się w porównaniu z rokiem 2020, kiedy z podróży pociągami Kolei Mazowieckich skorzystało niecałe 42 mln podróżnych.

– Miniony rok dla nas, jako przewoźnika kolejowego, był pełen wyzwań, jednak uzyskaliśmy wynik przewozowy wyższy niż w roku poprzednim. Mamy ponad 19 proc. udziału w rynku pasażerskich przewoźników kolejowych pod względem liczby przewiezionych pasażerów i tym samym zajmujemy drugie miejsce w kraju. Duża w tym zasługa pracowników spółki, którzy nie ustają w dbaniu przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżnych. Pociągi Kolei Mazowieckich są kompleksowo czyszczone i dezynfekowane. Dodatkowo poszerzamy naszą flotę o kolejne nowoczesne pojazdy FLIRT, które zapewniają wysoki komfort podróży – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich cytowany w komunikacie.

Ogólnie polska kolej przewiozła w ubiegłym roku 245,1 mln pasażerów – więcej niż w 2020 roku choć mniej, niż przed pandemią. Szczegółowo o wynikach przewozowych piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony