Partnerzy serwisu:

Prawie 2,2 miliona pasażerów w pociągach PKP IC w ciągu niecałego miesiąca wakacji

Michał Szymajda 24.07.2020 4,5k

Prawie 2,2 miliona pasażerów w pociągach PKP IC w ciągu niecałego miesiąca wakacji
Pociągi PKP Intercity na stacji Białystokfot. M. Szymajda
Od początku wakacji, czyli od piątku 26 czerwca, do niedzieli 19 lipca PKP Intercity przewiozło 2,15 mln pasażerów. Popularność podróży koleją stale rośnie, z tygodnia na tydzień liczba pasażerów wzrasta o około 10% – informuje PKP Intercity.
Zestawiając wyniki ostatnich dni z tymi z początku maja, kiedy to PKP Intercity rozpoczęło przywracanie zawieszonych wcześniej połączeń, widoczny jest bardzo duży wzrost liczby podróżnych. Tylko w niedzielę 19 lipca spółka miała więcej pasażerów niż przez cały tydzień od 4 do 10 maja.

Przez pierwsze dwa tygodnie przywracania połączeń, czyli od 3 maja do 16 maja, PKP Intercity przewiozło 255 tysięcy pasażerów. Zaś w ciągu ostatnich dwóch tygodni, od 6 do 19 lipca – ponad 1,33 mln osób, czyli ponad pięć razy więcej.

Obecnie do dyspozycji pasażerów jest już ponad 400 połączeń PKP Intercity. Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż, konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też PKP Intercity wprowadziło obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Obecnie możliwy jest zakup biletów na wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity.

Choć dane z z niecałego miesiąca funkcjonowania wakacyjnych połączeń PKP Intercity w dobie pandemii trudno zestawić z dokładnymi danymi sprzed roku dla tego okresu, warto przypomnieć, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2019 roku PKP Intercity łącznie gościło na pokładach swoich pociągów ponad 14 milionów osób.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport