Partnerzy serwisu:

Prawdziwa gratka! W pociągu do Przemyśla pojawi się szwajcarski wagon panoramiczny

Jakub Madrjas 01.12.2022 20,5k

arrow
arrow
Prawdziwa gratka! W pociągu do Przemyśla pojawi się szwajcarski wagon panoramiczny
fot. Jakub Madrjas
Prawdziwa gratka! W pociągu do Przemyśla pojawi się szwajcarski wagon panoramiczny
Prawdziwa gratka! W pociągu do Przemyśla pojawi się szwajcarski wagon panoramiczny
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", pasażerów pociągu Graz – Przemyśl przez Wiedeń i Kraków czeka latem nie lada atrakcja. Kolejarze planują dołączyć do niego piękny panoramiczny wagon ze Szwajcarii. 
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", w składzie pociągu EC/IC 104 Porta Moravica, który kursuje na trasie z Grazu do Przemyśla przez Wiedeń, Ostrawę i Kraków, pojawią się latem wagony wynajęte ze Szwajcarii. Potwierdziła nam to Luana Quinter, rzeczniczka Kolei Szwajcarskich SBB. 

Jak poinformowała, do obsługi połączenia planowane jest przekazanie trzech wagonów SBB od 11 czerwca 2023 roku. Będą pochodzić z pociągu EC 163/164 Zurych – Graz. Wprawdzie obecnie polski przewoźnik korzysta z dobrych wagonów Bmpz, Bmz i Amz od Kolei Austriackich OBB, ale pasażerowie na pewno spostrzegą różnicę. Jednym z nowych wagonów w pociągu Porta Moravica będzie bowiem pojazd Apm61 Pano z pokładem panoramicznym. 

Ten komfortowy wagon był niewątpliwie największą atrakcją Transeuropejskiego pociągu CEE, który w zeszłym roku pojawił się w Polsce. Zapewnia nie tylko przyjemną jazdę, ale i niezapomniane widoki, o czym świadczy wiele filmów w internecie:
W Polsce zakup wagonów panoramicznych rozważała na razie jedynie Małopolska. To jednak mocno niepewna przyszłość. Warto dodać, że oprócz Apm61 Pano do pociągu Porta Moravica dołączą też dwa wagony drugiej klasy Bpm61 od SBB. 

Polskie Ministerstwo Infrastruktury i PKP Intercity wielokrotnie podkreślały, że włączają się w międzynarodowy trend renesansu pociągów międzynarodowych. Wprawdzie nie planuje się na razie połączeń Kraków – Budapeszt, ale zimą wróci pociąg "Hańcza" do granicy litewskiej

Uzupełnienie Jak poinformowało "Rynek Kolejowy" biuro prasowe PKP Intercity, o użyczenie wagonów zwróciły się koleje austriackie - OeBB do szwajcarskich – SBB, zgodnie z zasadami określonymi w porozumieniu międzynarodowych przewoźników RIC. - Zestawienie składu zostało uzgodnione przez wszystkich przewoźników tworzących to połączenie w trakcie międzynarodowych konferencji poświęconych nowemu rozkładowi jazdy - poinformowała nas Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP IC. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony