Partnerzy serwisu:

Pracownicy kolei #ZawszeNaSłużbie

inf. pras. oprac. jm 14.04.2020 2,9k

Pracownicy kolei #ZawszeNaSłużbie
fot. PKP Energetyka
System kolejowy w czasie epidemii koronawirusa funkcjonuje. Zawdzięczamy to pracownikom kolei, którzy z dużym poświęceniem pracują, by ruch kolejowy był utrzymany, towary dojechały do odbiorców a pasażerowie do pracy – podkreśla Urząd Transportu Kolejowego. Jako przykład takiego działania podaje akcję #ZawszeNaSłużbie. 
UTK podkreśla, że kolej musi funkcjonować także w czasie epidemii. Dlatego warto docenić trud kolejarzy, którzy dzięki swojej służbie zapewniają nieprzerwane działanie systemu. Pasażerowie na co dzień widzą pracę kierowników pociągów, konduktorów i maszynistów. Jednak dla działania kolei ważni są jej wszyscy pracownicy, także ci, których praca nie jest widoczna. Dyżurni ruchu, manewrowi, ustawiacze, rewidenci taboru, ekipy techniczne odpowiedzialne za utrzymanie infrastruktury – wszystkich nie sposób wymienić. – Podziękowania za ciężką pracę i poświęcenie w czasie epidemii należą się szczególnie lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy nie szczędzą wysiłków, by ratować ludzkie życia. Jednak powinniśmy docenić również codzienną pracę w innych branżach, podziękować szczególnie osobom pracującym na kolei. Nie pierwszy raz w historii kolejarze potwierdzają, że ich praca jest czymś więcej niż zwykłą pracą – jest służbą – mówi dr. inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

O tym, jak wygląda praca w czasie epidemii opowiadają pracownicy PKP Energetyka. W trakcie świąt przygotowali specjalne nagrania. To elektromonterzy, specjaliści, energetycy oraz dyspozytorzy (którzy już ponad 20 dni pracują w całkowitej izolacji). Filmy można zobaczyć na profilu Facebook "Rynku Kolejowego". – Prowadzenie każdej działalności w czasie epidemii oznacza dla wszystkich konieczność szczególnego zaangażowania i poświęcenia. Dlatego też chcemy naszym pracownikom dać wyraz naszej wdzięczności za ich codzienny trud, szczególnie w czasie kryzysu – przyznaje Wojciech Orzech, Prezes PKP Energetyka.

UTK podkreśla, że w tym szczególnym czasie warto promować wysiłek i zaangażowanie pracowników na kolei, cały czas pamiętając o poświęceniu innych służb, w szczególności medycznych. – Warto pokazać na czym polega praca kolejarzy w tym nietypowym czasie. Często to ogromny wysiłek i poświęcenie, który nie zawsze jest zauważalny. Dlatego jestem przekonany, że powinny powstawać kolejne nagrania w ramach akcji #ZawszeNaSłużbie – do wzięcia udziału w projekcie zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes UTK.W Święta Wielkanocne ruszyliśmy z akcją #ZawszeNaSluzbie! W czasie jej trwania będziemy prezentować kolejowych bohaterów, którzy bez względu na wszystko zawsze są na posterunku. Jesteście na służbie? Wykonujecie ważne zadania, aby inni mogli zostać w domu? Chcecie złożyć życzenia, podziękować? Zachęcamy Was do dzielenia się swoimi zdjęciami i filmikami. Umieszczajcie je w komentarzach do postów na Facebooku lub wysyłajcie nam na adres zawszenasluzbie@rynek-kolejowy.pl. Pokażmy jak działamy dla innych!
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
ZawszeNaSłużbie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony