Partnerzy serwisu:

Prace przy srk na linii 8 między Radomiem a Kielcami. Tylko dwie oferty

Martyn Janduła 31.03.2017 285

Prace przy srk na linii 8 między Radomiem a Kielcami. Tylko dwie oferty
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP PLK prowadzą przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na kilku stacjach na odcinku Rożki – Łączna, w ciągu linii kolejowej nr 8. Prace mają zostać wykonane w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej nr 8 Radom – Kielce” w trybie „zaprojektuj i buduj”. Do przetargu zgłosiły się wyłącznie dwie firmy.
Prace będą prowadzone na stacji Rożki, Jastrząb, Szydłowiec, na posterunku odstępowym Ruda Wielka i na przejeździe kolejowym w kilometrze 155,043 między Suchedniowem a Łączną. Obejmą branżę srk: m.in. zabudowę urządzeń rezerwowego zasilania, zabudowę nowych semaforów wjazdowych i tarcz ostrzegawczych, przeniesienie urządzeń srk z nastawni wykonawczych na dysponujące, wymiany napędów zwrotnic, czy wymianę blokad liniowych. W Rudzie Wielkiej powstanie nastawnia kontenerowa.

PKP PLK na to zamówienie przygotowały budżet w wysokości 9,572 mln zł brutto. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, oferty zdecydowanie przewyższają przygotowane przez zamawiającego środki. Najtańsza oferta pochodzi od DP System. Firma zaproponowała cenę 15,67 mln zł brutto. Drugi oferent – Krakowskie Zakłady Automatyki – zaoferował prace za 19,39 mln zł brutto.

Cena stanowi jednak 60% oceny przetargowej. Oferty będą oceniane będą również pod kątem zatrudnienia pracowników w oparciu o umowę o pracę (30%) i okres gwarancji (10%). Początek prac zaplanowano na 12 maja i mają się one zakończyć do 30 listopada tego roku. Obaj oferenci zadeklarowali 72-miesięczną gwarancję oraz zadeklarowały, że 90% personelu zatrudnionego jest na umowę o pracę.

Efektem prac ma być poprawa stanu technicznego linii kolejowej, wzrost bezpieczeństwa ruchu kolejowego, poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i redukcja etatów pracowników koniecznych do obsługi odcinka linii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony