Partnerzy serwisu:

Prace przy gorzowskiej estakadzie opóźnione. Pociągi do głównej stacji w marcu 2019

Michał Szymajda 15.11.2018 40

Prace przy gorzowskiej estakadzie opóźnione. Pociągi do głównej stacji w marcu 2019
Fot. PKP PLK
Pierwotnie PKP PLK deklarowała zakończenie prac przy modernizacji estakady w Gorzowie Wielkopolskim we wrześniu. Ostatnie prace jeszcze jednak trwają, przez co nie uda się uruchomić pociągów do stacji Gorzów Wielkopolski od grudnia 2018.
Obecnie zakończono prace związane z remontem pięciu wiaduktów oraz restaurowanie nisz w estakadzie, w części których znajdą się lokale gastronomiczne. Na estakadzie trwa osadzanie torowiska w betonowych korytach. Nie uda się jednak uruchomić pociągów do głównej stacji miasta od grudnia, pomimo wcześniejszych deklaracji PKP PLK, że tak się stanie. Jak informuje portal gorzowianin.com, prace przeciągnęły się.

– Podczas rekonstrukcji konieczne były dodatkowe, wymagające czasu roboty, których nie można było przewidzieć wcześniej. Należało między innymi wzmocnić nisze i przyczółki wiaduktów. Większego zakresu robót wymagały mury oporowe, instalacje kablowe i kanalizacja. Na dłuższy czas prac wpłynął brak dostępu, mimo prawomocnego pozwolenia, na działkę sąsiadującą z estakadą przy ulicy Herberta, a także nieprzewidziana wcześniej konieczność rozbiórki garaży – poinformował wykonawca prac.

Dlatego pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim Wschodnim (ten przystanek powstał przy okazji modernizacji estakady), gdzie skończą bieg pociągi od strony Krzyża, a stacją Gorzów Wielkopolski nadal będą kursować autobusy komunikacji zastępczej. Tak będzie do 9 marca 2019, kiedy w końcu pociągi wrócą na swoją stałą trasę.

Gorzowska estakada kolejowa należy do najdłuższych tego typu obiektów w kraju, liczy przeszło 2 km długości. Powstała w latach 1905-1914. Wpisana jest do rejestru zabytków. Jej przebudowa prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Wykonane prace modernizacyjne mają zagwarantować wzmocnienie konstrukcji, przy jednoczesnym zachowaniu jej historycznego charakteru.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony