Partnerzy serwisu:

Prace przy gorzowskiej estakadzie opóźnione. Pociągi do głównej stacji w marcu 2019

Michał Szymajda 15.11.2018 3,3k

Prace przy gorzowskiej estakadzie opóźnione. Pociągi do głównej stacji w marcu 2019
Fot. PKP PLK
Pierwotnie PKP PLK deklarowała zakończenie prac przy modernizacji estakady w Gorzowie Wielkopolskim we wrześniu. Ostatnie prace jeszcze jednak trwają, przez co nie uda się uruchomić pociągów do stacji Gorzów Wielkopolski od grudnia 2018.
Obecnie zakończono prace związane z remontem pięciu wiaduktów oraz restaurowanie nisz w estakadzie, w części których znajdą się lokale gastronomiczne. Na estakadzie trwa osadzanie torowiska w betonowych korytach. Nie uda się jednak uruchomić pociągów do głównej stacji miasta od grudnia, pomimo wcześniejszych deklaracji PKP PLK, że tak się stanie. Jak informuje portal gorzowianin.com, prace przeciągnęły się.

– Podczas rekonstrukcji konieczne były dodatkowe, wymagające czasu roboty, których nie można było przewidzieć wcześniej. Należało między innymi wzmocnić nisze i przyczółki wiaduktów. Większego zakresu robót wymagały mury oporowe, instalacje kablowe i kanalizacja. Na dłuższy czas prac wpłynął brak dostępu, mimo prawomocnego pozwolenia, na działkę sąsiadującą z estakadą przy ulicy Herberta, a także nieprzewidziana wcześniej konieczność rozbiórki garaży – poinformował wykonawca prac.

Dlatego pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim Wschodnim (ten przystanek powstał przy okazji modernizacji estakady), gdzie skończą bieg pociągi od strony Krzyża, a stacją Gorzów Wielkopolski nadal będą kursować autobusy komunikacji zastępczej. Tak będzie do 9 marca 2019, kiedy w końcu pociągi wrócą na swoją stałą trasę.

Gorzowska estakada kolejowa należy do najdłuższych tego typu obiektów w kraju, liczy przeszło 2 km długości. Powstała w latach 1905-1914. Wpisana jest do rejestru zabytków. Jej przebudowa prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Wykonane prace modernizacyjne mają zagwarantować wzmocnienie konstrukcji, przy jednoczesnym zachowaniu jej historycznego charakteru.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony