Partnerzy serwisu:

Prace nad srk pod Ostrowem Wielkopolskim

Martyn Janduła 27.04.2017 371

Prace nad srk pod Ostrowem Wielkopolskim
CzekanówFot. Stiopa, CC BY-SA 3.0
PKP PLK ogłosiła przetarg na prace w zakresie urządzeń srk na linii kolejowej nr 14 pod Ostrowem Wielkopolskim. Projekt wyceniany jest na pond 3 mln euro.
Zarządca infrastruktury rozpisał trzyczęściowy przetarg na wykonanie prac na stacji Nowe Skalmierzyce, Czekanów oraz w Lesznie. Ich wykonanie zawarto w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.

Pierwsza część przetargu dotyczy wykonania w systemie „projektuj i buduj” urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Nowe Skalmierzyce na linii kolejowej nr 14 wraz z przeniesieniem urządzeń łączności i urządzeń energetycznych. Wśród zaplanowanych zadań jest przeniesienie nastawni dysponującej do budynku nastawni wykonawczej, a także zabudowa elektrycznych przekaźnikowych urządzeń srk typu E, zabudowa pulpitu nastawczego, wymiana elektrycznych napędów zwrotnicowych, wymiana sygnalizatorów kształtowych na świetlne, budowa sieci kablowej dla potrzeb urządzeń srk czy zabudowa odcinków kontroli niezajętości torów.

Druga część przetargu to wykonanie w systemie „projektuj i buduj” urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Czekanów na linii kolejowej nr 14. Tutaj także zaplanowano przeniesienie sterowania urządzeń srk z nastawni wykonawczej na nastawnię dysponującą, zabudowę elektrycznych przekaźnikowych urządzeń srk, zabudowę pulpitu nastawczego, wymianę mechanicznych napędów zwrotnicowych na elektryczne napędy zwrotnicowe nowej generacji, przeniesienie sterowania sygnalizatorów świetlnych z nastawni wykonawczej do dysponującej, wykonanie powiązania nowo zabudowanej półsamoczynnej blokady liniowej do nastawni Nowe Skalmierzyce.

Ostatnia część zamówienia to budowa placu załadunkowego i wyładunkowego wraz z drogą dojazdową oraz infrastrukturą towarzyszącą na stacji kolejowej w Lesznie. Droga dojazdowa do placu za- i wyładunkowego ma być docelowo włączona do projektowanej ulicy Wilkowickiej.

Wartość prac PKP PLK ocenia na 3,6 mln euro. Wadium w tym przetargu wynosi w części pierwszej 120,3 tys. zł, dla części drugiej – 111,9 tys. zł oraz dla części trzeciej – 225 tys. zł. Zakończenie robót zaplanowano do 30 listopada. Cena w tym przetargu to 90% oceny przetargowej, zaś okres gwarancji – 10%. Składanie ofert trwa do 14 czerwca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony