Partnerzy serwisu:

Ruszają prace na „Wiedence” przesunięte ze względu na ŚDM

Kasper Fiszer 11.08.2016 228

Ruszają prace na „Wiedence” przesunięte ze względu na ŚDM
Pociąg IC Górnik będzie odwołany na półtora miesiącafot. Kasper Fiszer.
PKP PLK o półtora miesiąca później niż zakładały pierwotnie rozpoczęły prace pomiędzy Koluszkami a Częstochową. Wykonawca zakończonego w zeszłym roku remontu usuwa tam właśnie usterki zidentyfikowane podczas odbiorów końcowych. Zmiana terminu związana była ze Światowymi Dniami Młodzieży.
Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, podróżujących pomiędzy Łodzią a Górnym Śląskiem czeka półtora miesiąca poważnych utrudnień. PKP Intercity zawiesza bowiem na okres od września do połowy października kursowanie pociągu IC „Górnik” Łódź Kaliska – Katowice – Łódź Kaliska. To najważniejsze poranne połączenie na południe i wieczorne w kierunku przeciwnym. Przewoźnik tłumaczy, że odwołanie kursów wynika z prac prowadzonych na linii nr 1 przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Naprawa usterek potrwa do października

Roboty te związane są natomiast z opóźnionym, zakończonym w zeszłym roku remontem odcinka Koluszki – Częstochowa. Wykonawca musi bowiem usunąć usterki wykryte przez zarządcę infrastruktury podczas odbiorów końcowych. Jeszcze w maju PKP PLK planowały te działania na cały okres wakacyjny, w związku z czym w zamknięciowym rozkładzie jazdy obowiązującym w miesiącach letnich uwzględniono pewne utrudnienia, zwłaszcza w ruchu regionalnym.

– Ze względu na Światowe Dni Młodzieży termin prac na linii numer 1 Koluszki – Częstochowa został jednak przesunięty – mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Poprawki rozpoczęto dopiero w ostatnich dniach. – Planujemy zakończyć je w październiku – zapowiada przedstawiciel PKP PLK.

Poprawiają układ torowy i sieć energetyczną

Roboty dotyczą układu torowego i sieci trakcyjnej, ale zarządca infrastruktury nie przedstawia dokładnej listy uchybień, które musi obecnie naprawić wykonawca. To on poniesie natomiast wszelkie koszty prowadzonych obecnie prac. Jak informuje PKP PLK, utrudnienia, jakie odczuwalne będą jesienią, ograniczą się do zapowiedzianej już przerwy w kursowaniu IC „Górnik”.

Pewne zmiany związane z pracami na dawnej Drodze Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej obowiązywać będą natomiast jeszcze dziś i jutro. Właśnie z powodu poprawek wykonawcy zmienioną trasą przez Centralną Magistralę Kolejową kursują obecnie trzy pary pociągów relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia, jednak rozkład jazdy zmienił się stosunkowo nieznacznie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony