Partnerzy serwisu:

Prace na stacji Olza i Wodzisław Śląski będą o ponad 2 mln zł tańsze

Martyn Janduła 10.05.2017 313

Prace na stacji Olza i Wodzisław Śląski będą o ponad 2 mln zł tańsze
Wodzisław Śląskifot. Omen600606 CC BY-SA 2.5
Polskie Linie Kolejowe planują kolejny etap rewitalizacji linii kolejowej 158 Rybnik Towarowy – Chałupki. Wyremontowane zostaną tory na stacji Olza i Wodzisław. Zarządca otworzył właśnie koperty z ofertami. Jedna z nich pozwoli PKP PLK zaoszczędzić ponad 2 mln zł.
Prace obejmą rewitalizację torów głównych dodatkowych linii kolejowej nr 158 na stacji Olza (tory nr 2 i 4) i na stacji Wodzisław (tory nr 4 i 6) wraz z robotami towarzyszącymi. Zostaną wykonane w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej". W jego ramach przebudowuje się zazwyczaj niewielkie odcinki torów i infrastruktury, których stan w znaczący sposób pogarsza warunki przewozu ludzi i towarów.

Wymiany torów


Dla toru nr 2 w Olzie zaplanowano kompleksową wymianę istniejącej nawierzchni wraz z oczyszczeniem i uzupełnieniem tłucznia na odcinku od końca rozjazdu nr 7 do rozjazdu nr 25. Łącznie do wymiany przewidziane jest 668 m toru. W ten sposób PKP PLK chcą zapewnić prędkość na poziomie 40 km/h. Takie same parametry dotyczą toru nr 4.

Na stacji Wodzisław Śląski również wymieniona kompleksowo zostanie nawierzchnia torowa wraz z oczyszczeniem i uzupełnieniem tłucznia na odcinku od końca rozjazdu nr 55 do rozjazdu nr 84. Łącznie jest to 693 m toru. Tutaj również prace mają pozwolić na uzyskanie prędkości 40 km/h dla nacisków 221 kN/oś. Te same prace przewidziano dla toru nr 6, gdzie w sumie wymienionych zostanie 655 m toru.

Tanie oferty

PKP PLK przygotowały budżet na prace w wysokości 9,594 mln zł brutto. Wszystkie oferty zmieściły się w zakładanym kosztorysie. Firmy zaproponowały 72 miesiące gwarancji, więc po raz kolejny wyłącznie cena zadecyduje o wygranej. Najwięcej szans na zamówienie ma KZN Rail, który oszacował prace na 7,19 mln zł brutto. Inne podmioty, które wzięły udział w przetargu to Eko-Profil z Katowic – 8,11 mln zł brutto, Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Komunikacyjnej „Dolkom” z Wrocławia – 8,56 mln zł, Justmar Turczyński Marcin – 7,86 mln zł, Infra Silesia z Rybnika – 8,24 mln zł, Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo El-in oraz Torkol – 9,41 mln zł, Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Tor – 8,19 mln zł oraz Domost – 8,26 mln zł.

Wykonawca przedmiotu zamówienia powinien opracować dokumentację projektowo–wykonawczą, wykonać roboty budowlane na podstawie powyższej dokumentacji i opracować dokumentację powykonawczą. Kryterium oceny ofert to w 90% cena, a w 10% okres gwarancji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony