Partnerzy serwisu:

Prace na stacji Gryfów Śląski potrwają do końca roku

Witold Urbanowicz 05.10.2022 1,7k

arrow
arrow
Prace na stacji Gryfów Śląski potrwają do końca roku
fot. WU
Prace na stacji Gryfów Śląski potrwają do końca roku
Prace na stacji Gryfów Śląski potrwają do końca roku
Prace na stacji Gryfów Śląski potrwają do końca roku
PKP PLK z własnych środków przebudowują peron i przejście podziemne na stacji Gryfów Śląski – leżącej na linii między Jelenią Górą a Zgorzelcem. Roboty mają zakończyć się w tym roku.
Na stacji Gryfów Śląski znajdują się dwa dwukrawędziowe perony. Obecnie jednak pociągi w obydwu kierunkach – w stronę Jeleniej Góry i Zgorzelca – przyjeżdżają i odjeżdżają z torów przy peronie nr 1. Do miasta podróżni dostają się poprzez tymczasowe przejście w poziomie szyn.

W tej chwili trwa przebudowa peronu nr 2. – Podróżni zyskają dogodniejsze warunki podróży na odnowionym peronie nr 2 po doposażeniu oznakowania peronu oraz gablot prezentujących rozkłady jazdy pociągów. Nowa nawierzchnia i wyremontowane zadaszenie z oświetleniem wiaty poprawiły estetykę, a także zwiększyły komfort, zapewniając pasażerom dobrą ochronę przy złych warunkach pogodowych – informuje Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.

Obecnie roboty koncentrują się w przejściu podziemnym. – Zakres obejmuje remont ścian oraz stropu. Dla poprawy bezpieczeństwa będzie zamontowane nowe oświetlenie w przejściu podziemnym oraz na schodach do przejścia. Właściwe utrzymanie tunelu umożliwi naprawa izolacji wraz z odwodnieniem – dodaje Śledziński. Prace te mają potrwać do końca roku. Łączny ich koszt to ok. 1,3 mln zł. Obecny zakres prac nie obejmuje peronu nr 1 – poza rzecz jasna przebudową przejścia.

Choć teraz pociągi mieszczą się przy jednym peronie, PKP PLK podkreślają, że zakończone prace zwiększą i poprawią możliwości trasowania składów. – Oddanie do użytku toru przy odnowionym peronie nr 2 pozwoli przewoźnikom m.in. na planowe kończenie, rozpoczynanie biegu lub postój pociągów na stacji – mówi Radosław Śledziński.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony