Partnerzy serwisu:

Prace na przejściu granicznym w Skandawie. PLK szukają wykonawcy opracowania

Martyn Janduła 08.05.2017 1,1k

Prace na przejściu granicznym w Skandawie. PLK szukają wykonawcy opracowania
Stacja kolejowa w SkandawieFot. S.Czachorowski, GFDL
Ruszył przetarg PKP PLK na zaprojektowanie prac remontowych na przejściu granicznym Skandawa – Żeleznodorożnyj. To drugie największe – pod względem pracy przewozowej dla ruchu towarowego – polsko-rosyjskie przejście graniczne. Dokumentacja projektowa umożliwi realizację w późniejszym terminie prac.
PKP PLK ogłosiły przetarg w którym szukają wykonawcy dokumentacji projektowej dla zadania „Prace na przejściu granicznym Skandawa – Żeleznodorożnyj”, dotyczącym linii szerokotorowej nr 205. Termin składania ofert ustalono do 17 maja 2017 roku, zaś jedynym kryterium oceny ofert jest cena. Przyszły wykonawca projektu będzie miał czas na wykonanie dokumentacji do 31 października 2017 roku. Wadium wynosi w tym zamówieniu 14 tys. zł.

Linia kolejowa nr 205 na odcinku od km 47,602 do km 52,639, którego dotyczy przetarg, jest zlokalizowana na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w powiecie kętrzyńskim w rejonie strefy przygranicznej. Jest to bezpośredni styk z granicą państwa.

Celem projektu jest dostosowanie infrastruktury kolejowej do rzeczywistych potrzeb przewoźników. PKP PLK chcą zwiększyć prędkość handlową oraz podnieść maksymalny dopuszczalny nacisk osiowy do 245 kN/oś. Zaplanowane prace mają się także przyczynić do poprawy punktualności realizowanych połączeń towarowych oraz znacznie skrócić czas przejazdu ładunków. Wśród założeń jest m.in. podniesienie prędkości maksymalnej dla składów towarowych do 60 km/h.

Wykonawca będzie musiał dostarczyć PKP PLK komplet dokumentacji projektowej wraz z wymaganiami pozwoleniami i uzgodnieniami niezbędnymi do zrealizowania robót budowlanych, które zamawiający planuje w następnym etapie. Wśród prac zaplanowano poprawę odwodnienia, wymianę szyn na odcinku od km 47,602 do km 52,639, a także wymianę podkładów na strunobetonowe i uzupełnienie tłucznia. Wymiana szyn nastąpi także na Punkcie Przeładunkowym Kotki, zaś w torze nr 100 zostaną wymienione spękane i wykruszone podkłady.

Do likwidacji zaplanowano stację techniczno-handlową Wielewo. Roboty obejmą również pięć przepustów oraz sześć przejazdów drogowo-kolejowych. Zakres robót obejmie także naprawę ramp nr 1 i 2. W Punkcie Przeładunkowym Kotki utworzony zostanie natomiast posterunek bocznicowy wraz z zabudową urządzeń srk w celu kontroli przez dyżurnego ruchu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony