Partnerzy serwisu:

Prace na linii 131 także w Pomorskiem. Będzie nowy przystanek kolejowy

Michał Szymajda 31.01.2017 578

Prace na linii 131 także w Pomorskiem. Będzie nowy przystanek kolejowy
Pociąg Towarowy na linii 131. W tle CzarlinFot. SM42, Kacper
PKP PLK rozpisuje przetarg na zaprojektowanie i przebudowę odcinka linii 131, który znajduje się w województwie pomorskim. Powstanie na nim nowy przystanek osobowy.
O dużym przetargu dotyczącym modernizacji niektórych fragmentów infrastruktury i dostosowania jej w przyszłości do możliwości osiągania prędkości 200 km/h, pisaliśmy tutaj. Osobny przetarg, warty ponad 30 mln zł netto (kwota obejmuje także zamówienia dodatkowe), ruszył właśnie dla pomorskiego odcinka linii 131.

Główne prace zaplanowano między 485 a 493 kilometrem linii. Jak czytamy w specyfikacji udostępnionej przez PKP PLK, w zakres wchodzi „wymiana sieci trakcyjnej, odbudowa rowów i profilowanie ław torowiska, regulacja toru w planie i profilu z mechanicznym podbiciem, oprofilowaniem podsypki i dynamiczną stabilizacją”. Ponadto zbudowane będą nowe przepusty, prace dotyczyć będą również systemów sterowania ruchem kolejowym. Prowadzone prace w przyszłości mają pozwolić na dalszą adaptację linii do możliwości prowadzenia pociągów pasażerskich z prędkością 200 km/h.

Przy okazji modernizacji odcinka linii zbudowany zostanie zupełnie nowy przystanek osobowy Subkowy Wieś, który ułatwi korzystanie z pociągów znacznej grupie mieszkańców miejscowości, dla których stacja Subkowy zlokalizowana jest zbyt daleko. Kompleksowo zmodernizowany zostanie również przystanek osobowy Czarlin.

 

O zwycięstwie w przetargu w 60% zadecyduje zaoferowana cena, w 20% okres gwarancji i rękojmi, również w 20% zadeklarowany termin realizacji kontraktu. Okres obowiązywania umowy to 427 dni. Oferty można składać w gdańskiej siedzibie PKP PLK do 10 marca 2017.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony