Partnerzy serwisu:

PR: Związkowcy z Dolnośląskiego domagają się swoich pieniędzy

mg, Rynek Kolejowy, 16 listopada 2009 16.11.2009 23

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2009-11-16 14:19:34 Autor: K.N.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ble, ble, ble...
W sumie chodzi o konkurencję w postaci Kolei Dolnośląskich. Związkowy beton PR Wrocław od wielu miesięcy robi wszystko, żeby zaorać KD. Znalazł już sobie nawet adwokata w postaci jednego członka rady nadzorczej PR, który jednocześnie jest Dyrektorem Wydziału Transportu w UMWD. Tenże dyrektor też rzuca kłody pod koła KD, o czym szczegółowo rozpisywano się na forum kolejowym.
Największą bolączką jest to, że kolejarze z PR i spółek PKP muszą płacić za bilety w pociągach KD.
Kilka cytatów z forum kolejowego:

\"A ich największym zmartwieniem jest przejęcie przez KD jednej pary pociągów Wrocław - Legnica - Wrocław i brak w nich 99% zniżki dla kolejarzy. W tej sprawie nieustannie suszą głowę dyrektorowi Wydziału Transportu UMWD, a ponieważ ów dyrektor Świnder jest także członkiem rady nadzorczej PKP PR, jego największym zmartwieniem jest właśnie brak zniżek dla kolejarzy z PKP w pociągach KD.\"

\"W pociągach (jedna para) na trasie Legnica - Wrocław obsługiwanych przez KD dochodzi do karczemnych awantur. Awanturują się kolejarze ze spółek PKP, którzy nie chcą płacić za bilet. Podobno były już nawet interwencje policji.
Strach pomyśleć, co będzie jak KD przejmą obsługę linii Węgliniec - Zgorzelec. Węgliniec to 3-tysięczna kolejarska mieścina.\"

\"W ostatecznej rozgrywce najprawdopodobniej wygrały PR. Związkowy beton PR Wrocław niestety wychodził/wybłagał/wyszantażował (niepotrzebne skreślić) u Marszałka obsługę linii Szklarska Poręba - Jakuszyce - Harrachov. Najważniejsze okazało się to, żeby sekcja pasażerska w Jeleniej Górze nie padła i żeby paru naczelników z PR nadal miało ciepłe posadki. Dysponuję odpowiednim pismem związkowców z PR Wrocław do UMWD w tej sprawie.\"

\"A tak swoją drogą to jakim cudem dyrektor Wydziału Transportu UMWD, który doskonale zna sytuację KD jest jednocześnie członkiem rady nadzorczej konkurencyjnej spółki PKP PR? Przecież ten człowiek jawnie i z premedytacją może działać na szkodę KD i paradoksalnie jest za to opłacany przez UMWD, który KD powołał.\"
2009-11-16 15:09:32 Autor: poe
---.media4.pl
Ty KN zapewne też czujesz się jak Rzcznik Praw Obywatelskich i dlatego idż do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do specjalisty... Największą bolączka jest to,że KD jeżdża i owszem np. do Trzebnicy, ale w rozkładzie księzycowym, bo ani do pracy, ani do szkoły tymi pociągami się nie dojedzie. A w ogóle króliczku co w tym złego,że organizacje związkowy domagają się gwarancji wypłat dla pracowników, tak postepują związkwocy całego świata, no może z wyjatkiem Kuby, Birmy, Chin i Korei Płn. Jakoś cię nie zrazało kiedy rzeczywiście beton związkowy protestował przeciwko restrukturyzacji spółki PLK, natomiast bruździ ci to,że oni w Dolsnoślaskim Zakładzie Przewozów regionalnych, w tym przypadku, robią to co do nich należy, tym bardziej, że Zakład nie ma dziś ani jednego dyrektora, bo wszyscy zostali odwołani, a ty bżdzisz o KD. Może jednak spadaj do Pudelka z twoim forum nawiedzonych, tam znajdziesz swoje miejsce uzdrowicielu.
2009-11-16 15:10:55 Autor: rolekkp
---.walbrzych.vectranet.pl
K.N. mijasz się z prawdą!
Jak nazwałeś \"związkowy beton\" PR Wrocław robi wszystko, aby zaorać KD!. To są oszczerstwa!!! Jeżeli uważasz, że związki zawodowe mają adwokata w postaci P. W. Świnder, to grubo się mylisz!!!. Chciałbym Ci powiedzieć, że 2 miesiące temu 2 reprezentatywne związki działające w PR Wrocław zwróciły się z prośbą na piśmie o spotkanie z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego. I co - na spotkanie tylko pojawiła się dyrekcja PR, a z UMWD nie przyjechał nikt.
I nadal uważasz, że związki zawodowe przy PR Wrocław mają adwokata?
Jeżeli chodzi o pismo do UMWD - w tym piśmie związki zwróciły się z prośbą o stanowisko w sprawie istnienia Sekcji w Jeleniej Górze i co za tym idzie, miejsca pracy w Sekcji.
Dlatego w trosce o miejsca pracy, jak również poprawę warunków pracy, złej atmosfery wśród załogi oraz gwarancji wypłat, związki zawodowe, przy PR Wrocław wszczęły \"dialog społeczny\".
2009-11-16 19:38:24 Autor: ..
---.117.53.226.static.012.net.il
Zwiazkowej bandzie kretynow w d.. sie poprzewracalo. Nalezy od razu calosc te bandy na ulice wywalic i bedzie spokoj.
2009-11-16 21:18:15 Autor: rolekkp
---.walbrzych.vectranet.pl
Autor: .., i wtedy Pracodawca zrobi, co będzie chciał. Na szczęście w naszym kraju obowiązuje Konstytucja oraz ustawa o związkach zawodowych.
2009-11-16 22:09:24 Autor: devil
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niech te lenie wezmą się do roboty, bo potrafią w ogóle nie sprawdzać biletów w pociągach, a kto na tym traci? A jak ktoś powie, że nie mają motywacji bo mają za małe pensje, to wynocha! Niech szukają lepszego zajęcia skoro są tacy dobrzy.
2009-11-17 10:53:31 Autor: grześ71
---.adsl.inetia.pl
jestem ciekaw czy wszyscy którzy się tak krytycznie wypowiadają na temat związków chodzili by do pracy społecznie tak dla checy my przecież jesteśmy tak bogatym społeczeństwem że wypłaty są nam do niczego nie potrzebne. Zobacz jeden z drugim jakie prawa mają pracownicy w prywatnych firmach gdybyś tam popracował to doceniłbyś rolę związków nie wszyscy związkowcy siedzą tylko na urlopowaniach i nic nie robią takiemu dyrektorowi związki są nie na rękę bo choć w minimalny sposób próbują pilnować przepisów
2009-11-17 15:00:59 Autor: robol
---.tktelekom.pl
Weź mnie nie rozśmieszaj grześ od 15 lat charuję w prywatnej firmie i nie narzekam ;) wynagrodzenie jest zawsze on time i to zdecydowanie wyższe niż średnia krajowa.
Jakoś nie przypominam sobie aby ktoś w związku z powyższym chciał zakladać związki zawodowe ! :D
A jak mi się w końcu charówa znuży to poprostu odejdę do innej roboty i tyle :/ bo ja nie MUSZĘ pracować właśnie w tej a nie innej firmie i wymagać od pracodawcy że mnie nie zwolni przez najbliższe 15 lat !!!! :/
2009-11-17 23:41:27 Autor: rolekkp
---.walbrzych.vectranet.pl
robol, jest Pan w świetnej sytuacji!. Tylko pogratulować!.
Jednak niech Pan łaskawie weźmie pod uwagę, że w Spółkach PKP oraz w \"Przewozach Regionalnych\" pracownicy bezpośrednio związani z ruchem pociągów i nie tylko powoli stają się kadrą starzejących się ludzi. Na dzień dzisiejszy nie ma młodej kadry (sporadyczne przyjęcia), gdzie w latach 90-tych zostały definitywnie zlikwidowane szkoły kolejowe!.
Pracownicy kolei, często po 40, 50-tce nie mają już takich sił, żeby zatrudnić się w prywatnych firmach z kasą powyżej średniej krajowej, jak Pan!.
Dlatego moim zdaniem związki zawodowe są potrzebne - z jednym zastrzeżeniem - nie aż tyle.
2009-11-19 13:53:46 Autor: kanar
---.dynamic.gprs.plus.pl
devil niech ci pracodawca zabierze z pensji 500 zloty polskich ciekawe co bys zrobil
2009-11-20 13:12:55 Autor: adam
---.tktelekom.pl
W kwestii finansowej same związki są sporym obciążeniem dla pracodawcy. Zacznijmy od nich cięcie kosztów...
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony