Partnerzy serwisu:

PR żegnają EN57 w Wielkopolsce

Jakub Madrjas 28.09.2018 7,5k

PR żegnają EN57 w Wielkopolsce
Przewozy Regionalne zapraszają do uczestnictwa w przejazdach pociągów specjalnych uruchomionych w ramach imprezy turystycznej pn. „Pożegnanie EN57 w Wielkopolsce”.
Zaplanowane zostały ogólnodostępne przejazdy jednym z ostatnich elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 eksploatowanych na terenie Oddziału Wielkopolskiego dla fanów i miłośników kolejnictwa poszukujących wrażeń w miejscach niedostępnych tym taborem w aktualnym rozkładzie jazdy. Przejazd okazjonalny i symboliczne pożegnanie starego EZT-a odbędzie się na trasach, gdzie najbardziej popularne pociągi kursowały w przeszłości, i gdzie nie mają już powrotu.

Dwudniowa impreza turystyczno-kolejowa odbędzie się w ostatni weekend września 29-30.09.2018, a jej program przewiduje atrakcje: minimum 10 minowe postoje - "fotostopy" dla fotografów, zwiedzanie i symboliczne pożegnanie hali lokomotywowni w Krzyżu tuż przed jej zgaszeniem, wjazd do hali automatycznej myjni całopociągowej i lakierni, spotkania z kolejarzami i wiele innych atrakcji uwarunkowanych pięknymi okolicznościami przyrody na wielkopolskich liniach kolejowych.

Rozkład jazdy został stworzony z myślą o tych, którzy chcieliby dojechać z różnych stron kraju. W pociągach dodatkowych obowiązywać będzie taryfa specjalna w relacji „TAM”, a bilety są dostępne w kasach biletowych oraz u obsługi pociągu (kod oferty 338). Przykładowe ceny biletów znajdują się w poniższej tabeli:
 
Uczestnicy wydarzenia, którzy zgłoszą mailowo chęć uczestnictwa w przejazdach na adres: rzecznik.poznan@p-r.com.pl zostaną (na podstawie ważnego biletu na przejazd pociągiem dodatkowym) zaopatrzeni w zestaw okolicznościowych upominków od POLREGIO. Zgłoszenia (imię, nazwisko, termin, relacja) przyjmujemy do 28 września włącznie. Liczba zestawów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń - ostrzega przewoźnik.

Uczestnicy wydarzenia na podstawie ważnych biletów na przejazd są objęci programem wydarzenia:

Sobota 29 września 2018

9:53 – wyjazd pociągu 78101 ze stacji Poznań Gł. (peron IV)
11:19 – przyjazd do stacji Krzyż:
- zwiedzanie hali lokomotywowni,
- spotkanie z pracownikami, pożegnanie hali
- poczęstunek,
15:25 – wyjazd pociągu 87100 ze stacji Krzyż, (peron II)
16:54 – przyjazd pociągu do stacji Poznań Gł. (peron VI)
18:27 – przyjazd do stacji Leszno:
- zwiedzanie myjni i lakierni,
- wieczór kariery: jak zatrudniamy w Lesznie,
20:33 – wyjazd REGIO 67929 ze stacji Leszno
21:54 - powrót do stacji Poznań Gł.

Niedziela 30 września 2018

9:55 – wyjazd pociągu 77110 z Poznania Gł. (peron III) w kierunku Ostrowa i Kalisza, poczęstunek
18:50 - powrót pociągu 77115 do stacji Poznań Gł. (peron V)


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony