Partnerzy serwisu:

Polregio: To pasażerowie ocenią decyzję KD o dezintegracji taryfowej

Kasper Fiszer 30.08.2018 4k

Polregio: To pasażerowie ocenią decyzję KD o dezintegracji taryfowej
Pociąg Przewozów Regionalnych we Wrocławiufot. Kasper Fiszer
Przewozy Regionalne informują, że zasady rozliczania honorowania biletów wieloprzejazdowych przez wszystkich przewoźników były takie same. Spółka zauważa korelację pomiędzy integracją taryfową a liczbą podróżnych i wskazuje, że co piąty jej pasażer podróżuje z biletem uprawniającym do przesiadki na pociąg innego przedsiębiorstwa.
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o decyzji Kolei Dolnośląskich dotyczącej zaprzestania honorowania części biletów Przewozów Regionalnych. W pociągach wojewódzkiego przewoźnika już od 1 września nie będą uznawane RegioKarnety, Bilety Turystyczne i bilety wydane według oferty Razem w Polskę. Nie dotyczy to jedynie biletów wydanych do 31 sierpnia – te, jak zapewniły nas Przewozy Regionalne, zachowają ważność zgodnie z zasadami obowiązującymi w dniu ich zakupu.

Integracja taryfowa przekłada się na zwiększenie liczby podróżnych

Jak poinformował nas Zespół Prasowy Przewozów Regionalnych (Polregio), rezygnacja z dalszego honorowania wspomnianych biletów przez KD nie spowoduje innych zmian w kształcie ofert. Podróżni nie mogą się więc spodziewać spadku cen czy rozszerzenia ważności biletów w innym zakresie, co częściowo zrekompensowałoby nowo powstałe niedogodności. Jednocześnie PR jednoznacznie opowiedziały się za dalszą integracją taryfową na kolei, w tym z przewoźnikami regionalnymi.

– Zintegrowana oferta taryfowa to większa dostępność usług transportowych dla pasażerów. Dlatego nasza spółka jest zdania, że wspólne oferty taryfowe [czy] wzajemne honorowanie ofert jednego przewoźnika w pociągach uruchamianych przez innego przewoźnika pozytywnie wpływają na liczbę przewożonych osób koleją – czytamy w krótkim stanowisku przesłanym nam przez służby prasowe PR. – Sądzimy [więc], że to pasażerowie ocenią decyzję KD – komentuje dotychczasowy partner dolnośląskiego przewoźnika.

Już co piąty pasażer z biletem uprawniającym do przesiadki

– Z własnego doświadczenia wiemy, że z roku na rok wzrasta liczba pasażerów korzystających z różnego typu ofert wspólnych pozwalających kontynuować podróż środkami różnych przewoźników – poinformował nas ogólnopolski przewoźnik. – W roku bieżącym co piąty pasażer pociągów Przewozów Regionalnych podróżował z biletem pozwalającym kontynuować przejazd środkiem [transportu] innego przewoźnika – wylicza Zespół Prasowy.

PR powtórzyły podawaną wcześniej informację, że Koleje Dolnośląskie otrzymywały ustalone w umowie pomiędzy spółkami wynagrodzenie od każdego sprzedanego biletu według honorowanych ofert PR, a nie tylko od biletów wykorzystanych w pociągach KD. – Zasady rozliczania z wszystkimi przewoźnikami są tożsame – podkreśla spółka. Nie odpowiedziała natomiast wprost na nasze pytanie, czy istnieje zagrożenie wyjścia z analogicznych porozumień innych spółek samorządowych, które uznają bilety wieloprzejazdowe PR.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony