Partnerzy serwisu:

PR przemalowują EP07P. I wcale nie w „tygrysie” barwy

Jakub Madrjas 14.09.2016 490

PR przemalowują EP07P. I wcale nie w „tygrysie” barwy
Fot. Beata Meler
W bazie Przewozów Regionalnych w Krzyżu Wielkopolskim stoi lokomotywa EP07P-2002. Widać już pomarańczowy dach nowej malatury elektrowozu.
Zdjęcie pojazdu zrobiła Beata Meler, która prowadzi fanpage Kolej oczami nastawniczego. Jak czytamy w podpisie zdjęcia, przedstawia ono lokomotywę EP07P-2002 w trakcie malowania na "tygrysa" w szopie w Krzyżu Wielkopolskim.

Wprowadzone przez poprzedni zarząd „tygrysie” barwy pociągów PR budzą pewne kontrowersje. Widzieliśmy już lokomotywę manewrową w tych barwach, wagony czy zespoły trakcyjne. Lokomotywy liniowej – jeszcze nie. „Mega” – komentują jedni. „Co ona komu złego zrobiła” – piszą drudzy.

Tymczasem niedawno w rozmowie z miesięcznikiem „Rynek Kolejowy” prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński zdradził, że spółka znów zmieni schemat malowania – w ramach rebrandingu, który obejmie również jej nazwę. Zaznaczył jednak, że zmiany nie będą duże – by nie wprowadzać niepotrzebnie dodatkowych kosztów przemalowywania niedawno malowanego taboru i nie sprawiać wrażenia „pstrokatości” taboru. Jednak od „tygrysa” w malaturze spółka będzie odchodzić. Całą rozmowę można przeczytać w naszym miesięczniku.

Co zatem z EP07P-2002? Biuro prasowe spółki potwierdza, że na 100% nie będzie to „tygrysie” malowanie. Nie chce jednak zdradzić schematu nowej malatury. Zarówno nowa nazwa przewoźnika, jak i barwy nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony