Partnerzy serwisu:

PR odpowiadają Lublinowi: Kolej szansą dla aglomeracji

Przewozy Regionalne 13.10.2016 152

PR odpowiadają Lublinowi: Kolej szansą dla aglomeracji
PR odpowiadają dyrektorowi ZTM Lublin, ze są gotowe współpracowaćFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
4 października na portalu Rynek Kolejowy opublikowany został wywiad z dyrektorem ZTM w Lublinie Grzegorzem Malcem. W nawiązaniu do artykułu Przewozy Regionalne deklarują daleko idącą chęć współpracy z przewoźnikami operującymi na terenie Lublina oraz okolic w celu zintegrowania usług przewozowych.
Podczas wywiadu Grzegorz Malec wyraził swoją opinię na temat możliwości wykorzystania potencjału kolei w regionie oraz planach ZTM związanych z utworzeniem wspólnego biletu miejsko-kolejowego dla mieszkańców Lubelszczyzny. Przewozy Regionalne są gotowe do bezpośredniej współpracy, zmierzającej do wykorzystania potencjału sieci kolejowej oraz zaspokojeniu potrzeb przewozowych aglomeracji lubelskiej. Spółka dysponuje konkretnymi rozwiązaniami, które jako największy przewoźnik kolejowy w Polsce z powodzeniem realizuje wraz z lokalnymi zarządcami transportu miejskiego.

Przewozy Regionalne chcą być ważną częścią systemów komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej w całym kraju. W związku z tym przewoźnik współpracuje z organizatorami transportu miejskiego m.in. w Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście oraz we Wrocławiu.

Na obszarze Lublina Przewozy Regionalne oferują swoim pasażerom „Bilet miejski”, którego zasięg jest ograniczony i dotyczy tylko tego miasta, a przejazd odbywa się jedynie za pomocą pociągów przewoźnika. Obecna oferta stanowi solidną podstawę do budowy wspólnej oferty dla aglomeracji lubelskiej. Na ręce Grzegorza Malca skierowane zostało zaproszenie na spotkanie, podczas którego możliwe będzie wypracowanie najkorzystniejszej dla mieszkańców Lublina i okolic oferty, która zapewni im komfort podróży i dużą dostępność usług.

Polemika nawiązała się w odniesieniu do rozmowy, jaką Rynek Kolejowy przeprowadził ostatnio z Grzegorzem Malcem, dyrektorem ZTM Lublin.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony