Partnerzy serwisu:

PR deklaruje pociągi na Pol’And’Rock w pięciu relacjach. "Pasażerowie są najważniejsi"

Jakub Madrjas 19.06.2019 9,5k

PR deklaruje pociągi na Pol’And’Rock w pięciu relacjach. "Pasażerowie są najważniejsi"
Fot. archiuwum
Nie trzeba było długo czekać na reakcję spółki Przewozy Regionalne na interwencję premiera. Spółka zakomunikowała właśnie, że uruchomi dodatkowe pociągi w pięciu relacjach. Nie ma informacji, skąd pozyskany zostanie tabor, którego wcześniej spółka nie mogła znaleźć. 
Jak informuje rzecznik spółki Przewozy Regionalne Dominik Lebda "w efekcie konstruktywnych rozmów z organizatorami przewozów" w sprawie obsługi festiwalu Pol'And'Rock podjęta została decyzja o zorganizowaniu dodatkowych połączeń dalekobieżnych w następujących relacjach: 
  • Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Kostrzyn 
  • Białystok – Warszawa – Łódź – Poznań – Kostrzyn 
  • Olsztyn – Gdańsk – Szczecin – Kostrzyn 
  • Kraków – Kielce – Katowice – Wrocław – Kostrzyn 
  • Kędzierzyn Koźle – Opole – Wrocław – Poznań – Kostrzyn. 
– Informujemy, iż powyższe połączenia zostaną skomunikowane z naszą rozkładową ofertą. O szczegółach będziemy informowali w najbliższym czasie – stwierdził rzecznik. 

Zgorzelski: Pasażerowie są najważniejsi


– Pasażerowie są dla nas najważniejsi. Cieszy nas, iż bardzo dobra współpraca z udziałowcami w zakończonym sukcesem procesie restrukturyzacji Spółki jest kontynuowana również przy okazji ważnych dla społeczeństwa wydarzeń – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne cytowany w komunikacie. - Tegoroczna oferta na obsługę festiwalu musiała zostać zmniejszona do możliwości operacyjnych przewoźnika, który w procesie restrukturyzacji dostosował m.in. ilość taboru i liczbę pracowników do obsługi standardowych połączeń służących naszym pasażerom w codziennych dojazdach np. do szkół czy do pracy – dodaje prezes Zgorzelski. 

Jednocześnie spółka zawiadamia, iż do Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego została skierowana oferta dotycząca wzmocnienia lokalnych połączeń kolejowych na terenie województwa w okresie festiwalu. 

Przypomnijmy, że wczoraj premier Mateusz Morawiecki osobiście interweniował w sprawie obsługi komunikacyjnej festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. – Poleciłem ministrowi Andrzejowi Adamczyki przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce. Będzie [dowóz] także zabezpieczony przez służby podległe MSWiA – poinformował na twitterze premier Mateusz Morawiecki. Większościowym udziałowcem spółki Przewozy Regionalne jest Agencja Rozwoju Przemysłu, znajdująca się w Grupie PFR pod osobistą kontrolą premiera – w przeciwieństwie do spółek Grupy PKP, kontrolowanej przez Ministerstwo Infrastruktury.

Tabor nagle się znalazł? Co z opłacalnością? 

Wystąpiliśmy do spółki Przewozy Regionalne z prośbą o informacje na temat tego, jaki tabor zostanie przeznaczony do obsługi połączeń i w jaki sposób zostanie pozyskany. Spółka wcześniej deklarowała brak możliwości uruchomienia dodatkowych połączeń ze względu na brak wolnego taboru i pracowników. Czekamy też na odpowiedź na pytanie, czy połączenia międzywojewódzkie zostaną dofinansowane. Spółka wcześniej deklarowała, że pociągi MusicRegio przynosiły straty, zatem ich uruchomienie bez dotacji mogłoby być działaniem na szkodę spółki. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony