Partnerzy serwisu:

PR: 500 biletów za złotówkę z okazji otwarcia Łodzi Fabrycznej

Jakub Madrjas 01.12.2016 154

PR: 500 biletów za złotówkę z okazji otwarcia Łodzi Fabrycznej
Fot. Krzysztof Gułajewski
Z okazji otwarcia nowego Dworca Fabrycznego w Łodzi Przewozy Regionalne przygotowały dla swoich pasażerów pulę 500 biletów za złotówkę. Promocyjne bilety będą dostępne przez internet przez cały tydzień od 11 do 18 grudnia 2016 r.
Po kilku latach przerwy pasażerowie Przewozów Regionalnych ponownie będą mogli korzystać położonego w centrum miasta dworca Łódź Fabryczna. Z tej okazji największy polski przewoźnik kolejowy przygotował dla swoich klientów specjalną promocję: Bilety Fabrycznie Nowe za 1 zł. Będzie je można kupić przez cały tydzień od 11 do 18 grudnia 2016 r. na wszystkie pociągi Regio odjeżdżające z Łodzi Fabrycznej i przyjeżdżające na nowy dworzec.

Bilety Fabrycznie Nowe będą dostępne tylko na stronie www.biletyregionalne.pl. Promocja potrwa tydzień, ale będą mogli z niej skorzystać także pasażerowie planujący podróż w późniejszym terminie: od 11 grudnia br. do 17 stycznia 2017 roku. Każdy podróżny będzie mógł kupić jeden bilet dla siebie lub innej osoby, której dane znajdą się na bilecie. Oferta Bilety Fabrycznie Nowe nie łączy się z innymi promocjami przewoźnika.

Ze stacji Łódź Fabryczna będzie odjeżdżała zdecydowana większość pociągów Przewozów Regionalnych do: Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Częstochowy, Warszawy i Tomaszowa Mazowieckiego. Szczegółowe informacje o nowej promocji można znaleźć tutaj.

Dworzec Fabryczny, będący częścią Nowego Centrum Łodzi, zostanie otwarty 11 grudnia 2016 roku. Pierwsze pociągi pasażerskie dotarły na tę stację 150 lat temu, a istniejący do 2012 roku budynek dworca powstał w 1868 roku. W latach 30. XX wieku został on poddany przebudowie. Już w przededniu otwarcia nowy obiekt określany jest mianem największego i najnowocześniejszego dworca w kraju. Wyróżniają go estetyczna architektura, przestronne hale i cztery szerokie perony, które zostały zbudowane 16 metrów pod ziemią. Konstrukcja składa się głównie ze stali, szkoła i granitu.

Pierwszym kursującym regularnie pociągiem, który dotrze na nowy dworzec, będzie pociąg Regio ze Skierniewic. Na stację Łódź Fabryczna przyjedzie 11 grudnia 2016 r. o godz. 5:30. Jak informuje przewoźnik, ma to znaczenie symboliczne, bowiem 15 października 2011 r. to właśnie ten przewoźnik uruchomił ostatni planowy pociąg z Dworca Fabrycznego przed jego zamknięciem na czas przebudowy.

Wszystko na temat nowego dworca można przeczytać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony