Partnerzy serwisu:

PPM-T z umową na remont odcinka linii 201

inf. pras. 08.04.2019 24

PPM-T z umową na remont odcinka linii 201
fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na opracowanie i wykonanie robót o wartości 14 mln zł na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo. To kolejne zadanie zlecone własnej spółce przez PLK.
PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że podpisały z własną spółką PPM-T umowę na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót dla zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo – etap III”. Wartość umowy to 14,2 mln zł netto. Realizacja zaplanowana jest do końca 2020 r.

Jak informuje PLK, zadanie obejmuje modernizację linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo, czyli tak zwanej towarowej obwodnicy Bydgoszczy. To trzeci i ostatni etap prac w ramach projektu „Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych z Górnego Śląska”. PLK wymienią tory i rozjazdy na dwóch stacjach do obsługi składów towarowych: Bydgoszcz Emilianowo i Bydgoszcz Leśna.

W ramach dwóch wcześniejszych etapów prac, PKP Polskie Linie Kolejowe za ponad 115 mln zł ze środków budżetowych wymieniły ok. 60 km torów i ok. 25 km sieci trakcyjnej. Dało to możliwość jazdy z prędkością do 100 km/h. Sprawny przejazd z jednego toru na drugi jest możliwy dzięki 16 nowym rozjazdom. Prace objęły także 6 wiaduktów kolejowych i 1 most. Nowa nawierzchnia jest na 12 przejazdach kolejowo-drogowych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony