Partnerzy serwisu:

Aleksandra Merchel-Koter prezesem PPM-T z Grupy PKP PLK

Jakub Madrjas 27.02.2023 6,6k

Aleksandra Merchel-Koter prezesem PPM-T z Grupy PKP PLK
Wiz. PKP PLK
Spółka PPM-T z grupy PKP PLK ma nową prezeskę. W wyniku konkursu została nią Aleksandra Merchel-Koter.
Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe to jedna ze spółek z Grupy Kapitałowej PKP Polskie Linie Kolejowe, w których zarządca infrastruktury poczynił w ostatnich latach znaczące inwestycje. Rada Nadzorcza spółki 24 października 2022 r. wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na nowego prezesa, ale ponieważ wpłynęło tylko jedno zgłoszenie, zostało ono zamknięte bez wyłonienia kandydata.

Drugi konkurs na prezesa ogłoszono 19 stycznia 2023 r. Jak wyjaśnia Magdalena Janus z biura prasowego spółki, tym razem szerzej rozgłoszono konkurs, m.in. w mediach regionalnych. – W wyniku tych działań, w porównaniu do poprzedniego postępowania kwalifikacyjnego, zgłosiła się większa liczba kandydatów. Do rozmów kwalifikacyjnych dopuszczono kandydatów spełniających wymogi formalne – informuje Janus.

Jak podała przedstawicielka spółki, w wyniku przeprowadzonego przez Radę Nadzorczą PPM-T postępowania kwalifikacyjnego rada nadzorcza PPM-T powołała na Aleksandrę Merchel-Koter z dniem 21 lutego na prezesa firmy. To magister inżynierii transportu z Politechniki Gdańskiej. Pracowała w PPM-T, następnie w NDI, a w ostatnich latach była dyrektorką projektu i kierownikiem kontraktu w PKP PLK.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony