Partnerzy serwisu:

PPM-T ma nowoczesną zgrzewarkę do szyn

inf. pras. 25.05.2018 2,4k

arrow
arrow
PPM-T ma nowoczesną zgrzewarkę do szyn
fot. PKP PLK
PPM-T ma nowoczesną zgrzewarkę do szyn
PPM-T ma nowoczesną zgrzewarkę do szyn
Prace na torach przyspieszy nowoczesna dwudrogowa zgrzewarka szyn. Dzięki większej mobilności, tj. możliwości poruszania się po torze i drodze maszyna szybciej dojedzie na miejsce prac, co skróci czas napraw. To pierwsza tego typu zgrzewarka i kolejny nowoczesny sprzęt jaki zasilił Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o.
Spółka zależna PLK – Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. (PPM-T) zakupiło nowoczesną zgrzewarkę szyn kolejowych. Maszyna zapewni sprawniejsze i efektywniejsze prowadzenie robót inwestycyjnych oraz bieżące utrzymanie sieci kolejowej zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Możliwość jazdy po torach i po drodze

Zakupiona zgrzewarka jest bardziej mobilna – może poruszać się zarówno po torach jak i drogach. Nowoczesna konstrukcja maszyny umożliwia efektywniejsze prowadzenie prac związanych ze zgrzewaniem szyn w torze oraz pozwala na szybszy dojazd maszyny na miejsce robót. Wpłynie to na krótszy czas realizacji robót i zapewni sprawną organizację prac.

– Nowoczesny sprzęt to lepsze możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych, które zwiększają możliwości kolei. Dzięki zwiększonej mobilności zakupionej maszyny skróci się czas robót. Dla pasażerów oznacza to krótsze i bezpieczniejsze podróże. Dla przewoźników towarowych sprawny przewóz ładunków – powiedział Antoni Jasiński, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych ds. utrzymania infrastruktury.

PPM-T z nowoczesnym sprzętem

Zgrzewarka torów to kolejny zakupiony w tym roku sprzęt przez PPM-T. W 2018 r. Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe sp. z o.o. zakupiło także podbijarkę torową i rozjazdową.

– Spółka inwestuje w nowoczesny sprzęt, który zapewnia sprawne wykonywanie prac utrzymaniowo – inwestycyjnych dla PKP Polskich Linii Kolejowych. Zyskujemy lepszą jakość infrastruktury kolejowej w Polsce oraz większy poziom bezpieczeństwa. Nowoczesna maszyna zwiększa potencjał i możliwości naszej spółki oraz jej konkurencyjność w zakresie świadczonych usług – mówi Leszek Linkner, prezes Zarządu Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe sp. z o.o.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony