Partnerzy serwisu:

PPM-T kupiło podbijarkę z funkcją DGS

inf. prasowa 26.01.2018 3,9k

PPM-T kupiło podbijarkę z funkcją DGS
fot. PKP PLK
Podbijarka torowa i rozjazdowa z funkcją stabilizacji toru (DGS) to kolejny zakup Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno – Torowego w Gdańsku. 
Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe – spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych – podpisała z Plasser & Theurer umowę na zakup nowoczesnej maszyny do prac na torach – UNIMAT 09-32/4S Dynamic – z funkcją stabilizacji (DGS). Wysokowydajna podbijarka reguluje położenie torów i rozjazdów. Maszyna będzie wykorzystywana podczas prac utrzymaniowych oraz inwestycyjnych.

– Nowy sprzęt zapewni dobre utrzymanie infrastruktury kolejowej szczególnie na trasach powyżej 160 km/h. Sprawniejsze prace wydajnymi maszynami to większa pewność dobrych podróży i sprawnego przewozu ładunków, a to jest podstawowe zadanie PKP Polskich Linii Kolejowych – mówi Antoni Jasiński, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych ds. utrzymania infrastruktury.

Zakupiona maszyna to wysokowydajna podbijarka służąca do podbijania, podnoszenia i ustawiania torów oraz rozjazdów. Wyposażona jest w zespoły stabilizujące, umożliwia sprawne i efektywne prowadzenie robót inwestycyjnych oraz bieżące utrzymanie sieci kolejowej – informuje PLK.

Proces podbicia polega na uniesieniu toru z jednoczesnym podsypaniem pod podkłady tłucznia. Dzięki temu, po opuszczeniu, tor znajduje się na odpowiedniej wysokości. Nowa maszyna jest bardziej efektywna, ponieważ pozwala na szybkie wykonanie prac podczas krótkich zamknięć torowych jak również pomiędzy przejazdami kolejnych pociągów. Istotnym efektem jej pracy jest możliwość przywrócenia ruchu z prędkością rozkładową zaraz po podbiciu toru, bez wprowadzania czasowych ograniczeń prędkości.

– Podpisana umowa na zakup nowej maszyny zwiększa potencjał naszej spółki, która szybko się unowocześnia. Oznacza to sprawne wykonywanie prac utrzymaniowo-inwestycyjnych dla PKP Polskich Linii Kolejowych. Zyskujemy lepszą jakość infrastruktury kolejowej w Polsce oraz większy poziom bezpieczeństwa – mówi Leszek Linkner, prezes spółki Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony