Partnerzy serwisu:

Poznań Główny. Kolejna awaria urządzeń sterowania ruchem. Aktualizacja

Jakub Rösler 25.06.2022 2,3k

Poznań Główny. Kolejna awaria urządzeń sterowania ruchem. Aktualizacja
fot. Jakub Rösler
Na stacji Poznań Główny doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Nie kursują żadne pociągi, ani przyjeżdżające ani też wyjeżdżające z Poznania. Na ten moment nie wiemy co jest przyczyną awarii. Aktualizacja: o godzinie 10:50 przywrócono przejezdność przez stację i wznowiono ruch pociągów.
Jak możemy przeczytać na Portalu Pasażera, na stacji Poznań Główny doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Przez stację nie kursują żadne pociągi, ani wjeżdżające ani też wyjeżdżające. Dotyczy to zarówno składów regionalnych Kolei Wielkopolskich i Polregio, jak i dalekobieżnych, uruchamianych przez PKP Intercity.

Aktualizacja: O godzinie 10:50 wznowiono ruch kolejowy na stacji, a pociągi wjeżdżają i wyjeżdżają ze stacji tak, aby nadrobić powstałe opóźnienia.

To nie pierwsza taka awaria na tej stacji, ponieważ na Poznaniu Głównym regularnie dochodzi do większych lub mniejszych defektów urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Dzisiejsza awaria wydarza się też pierwszego dnia wakacji, a więc w momencie zwiększonego ruchu pasażerskiego. Na ten moment nie wiemy, kiedy ruch przez stację zostanie wznowiony.

Poznań Główny to jedna z największych stacji w Polsce, jeśli chodzi o wymianę pasażerską w ciągu każdego dnia. Rokrocznie znajduje się w pierwszej trójce tego zestawienia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony