Partnerzy serwisu:

Poznań – Gniezno: Objazdy z powodu prac torowych

Roman Czubiński 14.08.2020 16

Poznań – Gniezno: Objazdy z powodu prac torowych
fot. Koleje Wielkopolskie
Utrudnienia dla pasażerów między Gnieznem a Poznaniem wynikają z wakacyjnych prac torowych m. in. w Gnieźnie i Biskupicach Wlkp. Po ich zakończeniu pociągi dalekobieżne wrócą na stałą trasę przez Pobiedziska. Znikną też wydłużone postoje pociągów regionalnych na stacjach – wynika z odpowiedzi PKP PLK na nasze pytania w tej sprawie.
Wakacyjna korekta rozkładu jazdy przyniosła znaczące (w niektórych przypadkach sięgające nawet pół godziny) wydłużenie czasu jazdy pociągów PKP IC na odcinku Mogilno – Poznań. W Gnieźnie są one kierowane objazdem na linię 281, by do stolicy Wielkopolski dotrzeć przez Wrześnię. Zaniepokoiło to naszych Czytelników, którzy obawiali się, że rozwiązanie to może być wprowadzone już na stałe.

Jak informuje PKP PLK, taki kształt rozkładu jazdy wynika z realizowanych na linii prac remontowych, których prowadzenie wymaga czasowego ograniczenia przepustowości. Należy do nich – między innymi – wymiana nawierzchni na przejeździe kolejowym w Gnieźnie oraz montaż nowych rozjazdów na stacji Biskupice WIelkopolskie. – Inwestycje podniosą poziom bezpieczeństwa i umożliwią sprawne przejazdy. W celu zapewnienia optymalnej przepustowości trasy, w porozumieniu z przewoźnikiem, część pociągów dalekobieżnych skierowano drogą okrężną przez Wrześnię – informuje Radosław Śledziński z zespołu prasowego zarządcy infrastruktury.

Dla niektórych składów pozostawionych na stałej trasie przez Pobiedziska zaplanowano natomiast dłuższe postoje na stacjach. – Umożliwiło to krzyżowanie się pociągów, pozwalając uniknąć m. in. konieczności wprowadzania komunikacji zastępczej i wielokrotnych modyfikacji rozkładu jazdy – wyjaśnia Śledziński. Jak wylicza, w obowiązującym rozkładzie jazdy czas przejazdu z Gniezna do Poznania zmienił się średnio o ok. 17 minut w porównaniu do rozkładu obowiązującego przed 14 czerwca. – Obecna organizacja będzie obowiązywać do 29 sierpnia – dodaje.
PARTNERZY DZIAŁU




Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony