Partnerzy serwisu:

Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka…

Informacja prasowa 28.05.2019 4,9k

arrow
arrow
Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka…
Fot. KZN Bieżanów
Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka…
Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka…
Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka…
Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka…
Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka…
Powtórka z rozrywki, z rozrywki powtórka…
Współpraca Switchera z mobilnymi bramownicami będzie osią pięciu odcinków drugiej serii Nietypowych transportów produkowanej przez Discovery Channel Polska. Ich emisja na antenie stacji zacznie się już dziś (28 maja).
To już kolejny występ „ekipy Switchera” na małym ekranie, w tak dużym wymiarze czasowym. Swój debiut zaliczyła ona jesienią ubiegłego roku, również na antenie będącej własnością Discovery Communications. Tym razem fabuła oparła się na transporcie i rozładunku bloków rozjazdów Rz 60E1-500-1:12. Akcja odbyła się z wykorzystaniem specjalistycznych wagonów do przewozu bloków rozjazdowych – Switcher, zaprojektowanych, wyprodukowanych i należących do Grupy KZN Bieżanów; oraz mobilnych bramownic firmy Geismar. Fabrycznie zmontowane rozjazdy trafiły na budowę mijanki w Majdanie Królewskim (linia kolejowa nr 71) realizowaną przez krakowski PNUIK. Skład Switcherów przeciągnęła na plac budowy popularna „Tamara” (lokomotywa spalinowa TEM2) należąca do Omniloko.

- Największa wartość uczestnictwa w takiej produkcji? Budowa marki polskiego przemysłu kolejowego i zatrudnionych w nim ludzi. Wraz z uczestniczącymi w przedsięwzięciu partnerami pokazujemy, że kolej może być nowoczesna, a lokalne firmy działające w tym segmencie rynku potrafią już tworzyć atrakcyjne globalnie technologie oraz posiadają młodą, wykfalifikowaną i dynamiczną kadrę. Co niezmiernie cieszy cała to przedsięwzięcie dokonywane jest we współpracy z transgranicznym koncernem medialnym, co czyni zeń skuteczne narzędzie promocji – podkreśla Remigiusz Tytuła, rzecznik Grupy KZN Bieżanów. – Wraz z Discovery przełamujemy stereotypy i pokazujemy przeciętnemu Kowalskiemu kolej od kuchni, unaoczniając jak bardzo nasza branża się zmienia, jak wyłamuje się ze stereotypowego „nie da się” – dodaje Tytuła.

– Discovery Channel to kanał, który zachęca widzów do nieustannego poszerzania swoich horyzontów, dlatego w naszych programach często zabieramy odbiorców w miejsca na co dzień dla nich niedostępne. Tak też będzie w przypadku tej serii Nietypowych transportów, gdzie pokażemy m.in. kulisy funkcjonowania kolei. Korzystając na co dzień, jako pasażerowie, z dworców, peronów i pociągów nie zdajemy sobie sprawy jak trudną, odpowiedzialną i skomplikowaną pracę wykonuje szereg zatrudnionych w tej branży ludzi oraz maszyn. Naszą uwagę przykuł między innymi Switcher, który bezpiecznie transportuje wielotonowe konstrukcje rozjazdów potrzebne do stworzenia nowych linii kolejowych oraz szybszych i pewniejszych połączeń – mówi Przemysław Kwiatkowski, Dyrektor Działu Kanałów Tematycznych Factual TVN Discovery Polska.

Aż pięć kolejnych odcinków Nietypowych transportów z udziałem KZN Bieżanów pokazują nie tylko, jak buduje się i działa na co dzień kolej, ale przede wszystkim, jak wymagający i rozwojowy jest to biznes. Bohaterowie programu muszą wykazać się techniczną wiedzą, pomysłowością i przede wszystkim wytrzymałością wobec wyzwań, których w trakcie transportu i na placu budowy nie brakuje.

Emisja Nietypowych transportów: Pierwszy odcinek z udziałem Switchera, wtorek 28.05 godz. 21:00. Powtórki: niedziele 11:00, 18:00, wtorki 18:00. Premiery następnych odcinków w kolejne wtorki 04.06, 11.06, 18.06 i 25.06
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
KZN Bieżanów
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony