Partnerzy serwisu:

Powstanie przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum

inf. pras. oprac. ms. 11.01.2023 1,3k

Powstanie przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum
zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę nowego przystanku w centrum miasta. Zadanie za ponad 3 mln zł jest realizowane w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. To jedenasta inwestycja w ramach programu przystankowego w województwie śląskim.
Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zyskają lepszy dostęp do pociągów z nowego przystanku Wodzisław Śląski Centrum. Przystanek pomiędzy Wodzisławiem a Czyżowicami, będzie zlokalizowany blisko rynku, koło przejazdu na ul. Krętej / Ofiar Oświęcimskich. Peron, dzięki pochylniom, zostanie dostosowany do potrzeb podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się. Obiekt będzie wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie i nagłośnienie. Orientację w podróży ułatwią tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy.

– To jedenasta umowa podpisana w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” w woj. śląskim. Pasażerowie zyskają dogodne połączenie kolejowe w tej części regionu. Konsekwentnie prowadzimy działania na rzecz likwidacji wykluczenia komunikacyjnego i poprawy dostępu do kolei – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł netto. Zakończenie prac planowane jest w I kwartale 2024 r.

Między Wodzisławiem a Rybnikiem kursuje w dzień powszedni 16 pociągów regionalnych. Nowy przystanek przyda się więc na pewno lokalnej społeczności i pozwoli przyciągnąć nowych pasażerów do kolei.

W zadaniu uwzględniono 314 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej jest 185 lokalizacji, a na liście rezerwowej 129. W woj. śląskim program przystankowy obejmuje na liście podstawowej m.in. Rybnik Niewiadom i Rybnik Niedobczyce, gdzie prace zostały zrealizowane, a także Rybnik Paruszowiec, Pawłowice Śląskie Centrum i Warszowice.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony