Partnerzy serwisu:

Powstanie projekt drugiego toru do Obornik Wielkopolskich

Michał Szymajda 15.10.2021 4k

Powstanie projekt drugiego toru do Obornik Wielkopolskich
Zdjęcie ilustracyjneFot. archiwum
PKP Polskie Linie Kolejowe zamówi dokumentację projektową, która stanie się podstawą do budowy nowej nitki torów i mostu po nią, przy dojeździe od strony Poznania do stacji Oborniki Wielkopolskie Miasto.
W połowie maja 2019 w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu z PKP PLK podpisana została umowa o współpracy w zakresie opracowania studium wykonalności dla projektu budowy dwukilometrowego odcinka toru i mostu, po którym ten tor przekroczy Wartę w Obornikach Wielkopolskich.

Budowa drugiego toru z siecią trakcyjną planowana jest na ponad dwukilometrowym odcinku pomiędzy posterunkiem odgałęźnym Oborniki Wlkp. Most a stacją Oborniki Wlkp. Na Warcie powstanie most kolejowy, który zapewni dwutorowy ruch pociągów. Elementem inwestycji ma być też drugi, 300-metrowy peron na przystanku osobowym Oborniki Wlkp. Miasto.

Projektowanie jest już możliwe, ponieważ zakończyła się faza tworzenia studium wykonalności dla linii, za które w połowie zapłacił Wielkopolski Urząd Marszałkowski. Dlatego pojawił się przetarg dotyczący zamówienia opracowania dokumentacji projektowej w ramach prac przygotowawczych dla projektu pn.: „Budowa drugiego toru kolejowego wraz z przeprawą mostową na rzece Warcie na odcinku linii kolejowej nr 354 od posterunku odgałęźnego Oborniki Wlkp. Most do stacji Oborniki Wlkp.”. Powstanie też mijanka w Parkowie, o której więcej pisaliśmy tutaj. 

Termin składania ofert w przetargu upłynie 29 października. Dokumentacja ma powstać w nieco ponad rok. Realizacja projektu w przyszłości ma wpłynąć na większe możliwości organizowania siatki połączeń aglomeracyjnych z Obornik. Wpłynie to także na płynność ruchu pociągów dalekobieżnych poruszających się po linii 354 na odcinku Poznań - Piła.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony