Partnerzy serwisu:

Powstanie nowy przystanek kolejowy Zgierz Rudunki

inf. pras. PKP PLK 29.05.2022 1,3k

Powstanie nowy przystanek kolejowy Zgierz Rudunki
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe (zdjęcie ilustracyjne)
W Zgierzu mieszkańcy i podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego peronu w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Przystanek będzie kosztować 3,6 mln złotych.
Nowy przystanek Zgierz Rudunki powstanie w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Zegrzanki w Zgierzu, na jednotorowej linii łączącej Łódź z Łowiczem. Wysokość peronu zapewni podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki. Energooszczędne oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy.

Peron zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wygodne przesiadki zapewni parking dla samochodów oraz stojaki dla rowerów. Inwestycja zrealizowana zostanie w formule „projektuj i buduj”. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w IV kwartale 2022 r. a zakończenie na przełomie 2023 i 2024.

W województwie łódzkim projekt przystankowy obejmuje 6 lokalizacji. Oprócz przystanku Zgierz Rudunki są to: Stare Grudze, Izabelów, Jedlicze koło Zgierza, Łódź Zarzew, Tomaszówek. Na liście rezerwowej znajdują się m.in. przystanki Żakowice Południowe, Głowno Północne i Zaosie.

W pierwszej połowie tego roku planowane jest podpisanie umowy na budowę przystanku Jedlicze koło Zgierza. Budowany jest już przystanek Tomaszówek na linii Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna. Stare Grudze i Izabelów powstaną w 2023 roku. Łódź Zarzew będzie realizowany w latach 2023-2024.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony