Partnerzy serwisu:

Powstanie nowy przystanek kolejowy w aglomeracji wrocławskiej – Mokronos Górny

inf. pras. PLK, oprac. jm 26.09.2018 60

Powstanie nowy przystanek kolejowy w aglomeracji wrocławskiej – Mokronos Górny
Fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę nowego przystanku Mokronos Górny. Powstanie on w przyszłym roku między Wrocławiem Zachodnim a Smolcem na trasie do Wałbrzycha.
Podpisana umowa jest warta 3,5 mln zł, wykonawcą będzie firma Infrakol. Przystanek zostanie wybudowany na linii nr 274 z Wrocławia w kierunku Jaworzyny Śl., Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Zlokalizowany zostanie w rejonie przejazdu kolejowego przy Al. Konwaliowej pomiędzy stacjami Wrocław Zachodni i Smolec.

Jak informuje PLK, nowy przystanek w Mokronosie Górnym będzie miał dwa jednokrawędziowe 150-metrowe perony usytuowane obok przejazdu kolejowo-drogowego. Zapewniony ma zostać dostęp dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Na peronach zostanie zamontowane oświetlenie. Będą wiaty, ławki oraz czytelne oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy. Przejście w poziomie szyn, zostanie odpowiednio zabezpieczone. W rejonie przystanku zostaną też zamontowane stojaki rowerowe.

Inwestycja obejmie również przebudowę torów i sieci trakcyjnej obok peronów. Sąsiadujący przejazd kolejowo-drogowy zyska nową nawierzchnię. Oprócz dotychczasowej sygnalizacji świetlnej zostaną zamontowane nowe rogatki, które zwiększą poziom bezpieczeństwa. Budowa przystanku w Mokronosie Górnym ma zostać ukończona w 2019 r. 

Wartość zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn.: „Dostosowanie linii kolejowej nr 274 do obsługi przewozów pasażerskich we WrOF poprzez budowę przystanku kolejowego Mokronos Górny” to 3 485 652 zł netto. Inwestycja jest finansowana w oparciu o fundusze RPO woj. dolnośląskiego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WrOF). Oprócz przystanku w Mokronosie Górnym, w oparciu o fundusze RPO, zostanie też wybudowany nowy przystanek w podwrocławskich Iwinach (na linii kolejowej w kierunku Strzelina i Kłodzka) oraz przebudowany zostanie przystanek Wrocław Muchobór.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony