Partnerzy serwisu:

Powstanie nowy przystanek kolejowy Koniecpol Centrum

inf. pras 12.07.2021 1,6k

arrow
arrow
Powstanie nowy przystanek kolejowy Koniecpol Centrum
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Powstanie nowy przystanek kolejowy Koniecpol Centrum
Powstanie nowy przystanek kolejowy Koniecpol Centrum
Powstanie nowy przystanek kolejowy Koniecpol Centrum
Lepszy dostęp do kolei będą mieć mieszkańcy Koniecpola. Nowy przystanek Koniecpol Centrum zostanie zbudowany na linii Kielce – Fosowskie w ramach Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na budowę przystanku. Szacunkowa wartość zadania to około 1,5 mln zł.
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania: „Budowa nowego przystanku Koniecpol Centrum”, realizowanego w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 1,5 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2022 roku.

Jak informuje PKP PLK, przystanek Koniecpol Centrum będzie budowany na linii Kielce – Fosowskie (nr 61), między przystankiem Koniecpol Magdasz a stacją Koniecpol. Dzięki lokalizacji w centrum miasta, mieszkańcy zyskają dogodny dostęp do kolei. Nowy dwukrawędziowy peron zostanie wyposażony w wiaty i oświetlenie. Podróżowanie ułatwi oznakowanie i nagłośnienie. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się skorzystają z pochylni. Przewidziano też ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Dla bezpieczeństwa planowany jest montaż monitoringu.

W „Rządowym Programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce [zobacz mapę]. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182. W ramach programu na obu listach uwzględniono budowę 177 i modernizację 178 przystanków. PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach programu prowadzą na razie działania w trzech lokalizacjach - w Niemojkach, Szklarskiej Porębie Górnej i Pasłęku. Zgodnie z założonym harmonogramem, w tym roku PLK planują rozpocząć postępowania przetargowe dla 56 lokalizacji.

W województwie śląskim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej 17 lokalizacji. Poza Koniecpolem Centrum to m.in. Rybnik Paruszowiec, Rybnik Niewiadom, Rybnik Niedobczyce. Na liście rezerwowej ujęto 35 przystanków, m.in. Racibórz Ostróg, Gliwice Sośnica, Mysłowice Kosztowy, Mikołów Fabryczna, Knurów Szpital, Zabrze Maciejów, Bytom Szombierki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony