Partnerzy serwisu:

Ciężarówka wjechała pod pociąg, kierowca nie żyje, 7 osób rannych

Jakub Madrjas 13.06.2018 17,9k

Ciężarówka wjechała pod pociąg, kierowca nie żyje, 7 osób rannych
Fot. Chojna24.pl
Dziś o godzinie 13:00 na przejeździe kolejowo-drogowym na linii Szczecin PodjuchyC Daleszewo Gryfickie doszło do kolizji pociągu pasażerskiego relacji Szczecin Główny – Zielona Góra z samochodem ciężarowym. Są osoby poszkodowane.
Do wypadku doszło na linii nr 273. Jak informuje PKP PLK, trwa akcja ratownicza, a trasa Kostrzyn – Szczecin jest czasowo nieprzejezdna  – uszkodzony jest tor i siec trakcyjna. – Na miejscu są służby ratownicze. Teren jest zabezpieczony. Organizowane są działania związane z zapewnieniem przejazdu pasażerów – informuje rzecznik PLK Mirosław Siemieniec. – Wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Okoliczności zdarzenia ustali specjalna komisja – dodaje. 

– Jedna osoba nie żyje i co najmniej 7 jest rannych po tym jak pociąg w zachodniopomorskim Daleszewie zderzył się z ciężarówka wiozącą drewno – poinformował dziennikarz Radia Zet Miłosz Gocłowski.

Aktualizacja: Więcej informacji z PKP PLK

PKP PLK potwierdziła, że kierowca samochodu zginął w wypadku, a poszkodowane jest też 7 osób, w tym maszynista i kierownik – Do północy zmiany dotyczą kursowania 20 pociągów Przewozów Regionalnych i 4 PKP IC. Pierwszy człon składu pociągu EN 57 jest wykolejony Uszkodzony jest tor, sieć trakcyjna i słupy wsporcze. Na miejscu są służby ratownicze. Skierowany został także pociąg kolejowego ratownictwa technicznego. Teren jest zabezpieczony – informuje PLK.

Według informacji "Rynku Kolejowego", uszkodzony pociąg to EN57AL.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony