Partnerzy serwisu:

Poważne utrudnienia na kolei w okolicach Trójmiasta

Michał Szymajda 09.08.2019 4,4k

Poważne utrudnienia na kolei w okolicach Trójmiasta
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Do kolejowego paraliżu doszło 9 sierpnia we wczesnych godzinach rannych w Trójmieście. Około godziny 5:30 doszło do zaniku zasilania nad torami dalekobieżnymi.
Jak informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK, przed godziną 8:00 wznowiono dalekobieżny ruch kolejowy pomiędzy Gdynią Główną a Sopotem i Gdańskiem Głównym. Służby techniczne przywróciły zasilanie urządzeń sterowania ruchem.

Do zaniku zasilania doszło o 5:30. Jak informują nasi czytelnicy, stało się to po burzy, która przeszła nad Pomorzem. Spowodowało to wstrzymanie ruchu pociągów. Ruch pociągów SKM odbywał się bez większych zmian. Po torach SKM kursowały też niektóre pociągi regionalne.

Dyspozytorzy wspólnie z przewoźnikami prowadzą ruch pociągów tak, aby zminimalizować powstałe zmiany w komunikacji. Informacje o zmianach przekazywane są przez drużyny konduktorskie. Dodatkowo na stacji Gdynia Główna o zmianach w rozkładzie jazdy informują mobilni informatorzy. Trwają prace przy przywróceniu pełnej sprawności systemu informacji pasażerskiej – napisał Karol Jakubowski.

Przed godziną 9 rano pasażerowie wciąż informowali nas o chaosie. – Sytuacja na E65 nie wygląda obecnie najlepiej. Kilka pociągów regionalnych stoi na szlaku m.in. w Pszczółkach, w tym puste składy intercity. W Pruszczu natomiast stoją pociągi Polregio. Pomiędzy szlakami są też jednostki intercity – pisze czytelnik. Jak dodaje, w tej krytycznej sytuacji, jego zdaniem, spółki nie wprowadziły wzajemnego honorowania biletów. – Podejmowane są natomiast irracjonalne decyzje. Pasażerów z 3 składów upakowano na przykład do jednego – czytamy.

Na godzinę 10:30 opóźnionych było sporo pociągów przejeżdżających przez Trójmiasto. Np. TLK Albatros w kierunku Szczecina o 203 minuty, TLK Korsarz do Krakowa o 143 minut, TLK Ustronie w kierunku Helu o 108 minut. TLK Branicki o 101 minut.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony