Partnerzy serwisu:

Powalone drzewa zatarasowały tory pomiędzy Wrocławiem a Legnicą [aktualizacja]

Jakub Madrjas 30.09.2019 3,4k

Powalone drzewa zatarasowały tory pomiędzy Wrocławiem a Legnicą [aktualizacja]
Linia kolejowa nr 118 w 2019 rokufot. Mathieu Mars
Porywiste wiatry powodują utrudnienia na sieci kolejowej. Na razie trudności ograniczają się do Dolnego Śląska. Po godz. 16:45 otrzymaliśmy informację o wznowieniu ruchu.
Jak informuje Karol Jakubowski z PKP PLK, na terenie Dolnego Śląska powołano specjalny zespół zarządzania, który składa się z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. - Zespół koordynuje jazdę pociągów, ze względu na trudności na linii między Wrocławiem a Legnicą - podaje. Powalone po godzinie 13:00 drzewa zatarasowały trasę. - Przed godziną 14:00 na miejscu rozpoczął prace pociąg sieciowy. Drzewa są usuwane - informuje Jakubowski.

Porywiste wiatry spowodowały również usterkę na trasie z Wrocławia w stronę Krotoszyna. - Służby techniczne udrożniły już linię, natomiast mogą występować jeszcze zmiany w komunikacji spowodowane koniecznością skomunikowania opóźnionych pociągów. Służby techniczne, o godzinie 15:10, udrożniły także przejazd pociągów na szlaku Lubań Śląski - Gierałtów Wykroty - dodaje przedstawiciel PLK, prosząc pasażerów o zwracanie uwagi na komunikaty.

Na godz. 16tą, opóźnienie przekraczające 2,5 godziny notują cztery pociągi - trzy Kolei Dolnośląskich oraz jeden PKP Intercity, relacji Białystok - Wrocław. Od początku dnia odwołano w skali sieci 12 pociągów, punktualność pociagów będących w trasie to obecnie 73%, a na stacji docelowej - 87%.

Aktualizacja 

Ok. godz. 16:45 otrzymaliśmy informację o przywróconej przejezdności trasy z Wrocławia do Legnicy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony