Partnerzy serwisu:

Potentat na rynku złomu uruchomi własne przewozy kolejowe

Jakub Madrjas 26.09.2018 22k

arrow
arrow
Potentat na rynku złomu uruchomi własne przewozy kolejowe
Fot. Olmet
Potentat na rynku złomu uruchomi własne przewozy kolejowe
Potentat na rynku złomu uruchomi własne przewozy kolejowe
Potentat na rynku polskim recyklingu – Olmet z Tarnowskich Gór – był jedną z polskich firm wystawiających się na targach InnoTrans. Jego związki z koleją są silne – odzyskuje złom z pojazdów kolejowych, ma własną bocznicę – a wkrótce mają stać się jeszcze bardziej bezpośrednie.
Olmet z Tarnowskich Gór jest największym przedsiębiorstwem recyklingu złomu w Polsce. Firma stała się szerzej znana m.in. dzięki udziałowi w programie Złomowisko.pl na Discovery Channel. W tym roku Olmet postanowił zaprezentować się na targach InnoTrans w Berlinie.

Właściciel firmy Przemysław Oleś zaznaczył, że jego firma jest jedyną zajmującą się recyklingiem na całych targach. A przecież branża kolejowa jest z tą gałęzią silnie związana – Olmet odzyskuje materiały m.in. ze złomowanych wagonów. Jak poinformował Oleś, niedawno pozyskał ich aż 1,7 tysiąca. Firma ma też własną bocznicę do dowozu i wywozu surowca, na której pojawiają się średnio trzy pociągi tygodniowo.

Firmę dotknęły opisywane przez nas problemy w przewozach towarów związane z brakiem węglarek i niską przepustowością torów. Jak usłyszeliśmy w Olmecie, na zamówienie pociągu towarowego trzeba czekać nawet dwa tygodnie, co utrudnia produkcję. Dlatego potentat na rynku złomu zdecydował się na radykalny krok i uruchomi własne przewozy kolejowe. Za około miesiąc spodziewa się otrzymać decyzję o przyznaniu licencji przewoźnika.

Według planu, przewozy kolejowe Olmetu mają ruszyć w I lub II kwartale przyszłego roku i obejmować przede wszystkim zaspokojenie własnych potrzeb. Warto zauważyć, że na podobne działanie zdecydował się przed rokiem producent betonu Budokrusz. Licencję przewoźnika ma także bydgoskie przedsiębiorstwo z branży złomu – Depol, który sprowadził używane lokomotywy z Belgii, ale nie zdradza związanych z nimi planów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony