Partnerzy serwisu:

Postępuje remont fragmentu linii 26 od Radomia w kierunku Dęblina

inf. pras. PKP PLK 05.08.2022 2k

Postępuje remont fragmentu linii 26 od Radomia w kierunku Dęblina
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże między Radomiem a Dęblinem (lk26) zapewnią prace na 12-kilometrowym odcinku między Radomiem a Jedlnią-Letniskiem.
PKP Polskie Linie Kolejowe za 18 mln zł z budżetu własnego wymieniają tor oraz nawierzchnię na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych. Na szlaku pracuje podbijarka, która wyrównuje powierzchnię nowych szyn. Prace zakończą się we wrześniu.

Dzięki inwestycji PKP PLK mieszkańcy Radomia zyskają bezpieczniejsze podróże do stacja kolejowej Jedlnia-Letnisko, która jest oddalona od kąpieliska nad Zalewem Siczki około 1 km.

Prace na 12-kilometrowym odcinku między Jedlnią-Letniskiem a Radomiem rozpoczęły się pod koniec czerwca. Maszyna PUN, czyli pociąg do potokowej wymiany nawierzchni kolejowej, wymienił jeden tor. Są nowe podkłady, szyny, oczyszczono i uzupełniono podsypkę z tłucznia. Teraz na szlaku pracują maszyny, które regulują i stabilizują nowy tor. Efektem robót będzie możliwość jazdy z prędkością 120 km/h na remontowanym odcinku.

Przed remontem pociągi jeździły 90-100 km/h. Podróże po nowym torze będą też cichsze. W Radomiu na ul. Chorzowskiej, w Rajcu Poduchownym, w Antoniówce, Radomiu-Natolinie i Jedlni-Letnisku na ul. Kolejowej przebudowywane są przejazdy kolejowo-drogowe. Wymieniana jest nawierzchnia i system odwodnienia.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Inwestycja o wartości ok. 18 mln zł, realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe ze środków własnych. Prace planowane są do września 2022 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony