Partnerzy serwisu:

Postępowanie sanacyjne i upadłościowe w STK

Jakub Madrjas 07.05.2020 7,6k

Postępowanie sanacyjne i upadłościowe w STK
fot. STK
Należący do grupy OT Logistics przewoźnik STK złożył wnioski o ogłoszenie upadłości i o postępowanie sanacyjne. Sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego dla STK. Spółka podkreśla, że wciąż priorytetem jest przeprowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa, co ma służyć uniknięciu ogłoszenia upadłości.
OT Logistcs poinformował inwestorów o sytuacji w STK z opóźnieniem – wcześniej informacje te były traktowane jako poufne a ich ujawnienie, zdaniem STK, mogłoby zagrozić restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Najpierw, 11 marca, STK złożyła w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w trybie postępowania sanacyjnego oraz wniosek o ogłoszenie upadłości. Ponad miesiąc później, 21 kwietnia 2020 roku, Sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątku dłużnika przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego.

Jak czytamy w raporcie giełdowym, intencją OT Logistcs jest restrukturyzacja STK i kontynuowanie działalności przez przewoźnika, a złożenie wniosków do Sądu "ma na celu ochronę praw i interesów dłużnika, jego pracowników oraz jego wszystkich wierzycieli i interesariuszy". Zarząd OT podkreśla, że już wcześniej informował o sytuacji STK, "sygnalizując niezadowalającą sytuację na rynku przewozów kolejowych, brak możliwości generowania oczekiwanych wyników finansowych na tym rynku, ograniczenie swojego zaangażowania w tym segmencie działalności oraz problemy STK". Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości ma wynikać wyłącznie z ostrożności oraz z konieczności dopełnienia obowiązków.

Wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości złożono wniosek o wstrzymanie jego rozpoznania do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego, składanego równolegle. – Postępowanie takie jest zgodne z zamierzeniami STK, dla którego priorytetem jest przeprowadzenie procesu restrukturyzacji jego przedsiębiorstwa, co ma służyć uniknięciu ogłoszenia upadłości STK dzięki zawarciu układu z wierzycielami w postępowaniu sanacyjnym – podsumowuje spółka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony