Partnerzy serwisu:

Posłanka Sobecka pyta o pociąg z Warszawy do Kołobrzegu przez Grudziądz i Chojnice

Michał Szymajda 19.05.2016 613

Posłanka Sobecka pyta o pociąg z Warszawy do Kołobrzegu przez Grudziądz i Chojnice
Posłanka Sobecka pyta o pociąg z Warszawy do Kołobrzegu przez Grudziądz i ChojniceFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Posłanka Anna Sobecka zainteresowała się możliwością uruchomienia pociągu TLK w relacji Warszawa - Jabłonowo Pomorskie - Grudziądz - Chojnice - Szczecinek – Kołobrzeg. Co na to Ministerstwi Infrastruktury i Budownictwa?
Posłanka wskazuje, że połączenie w ułożonej w ten sposób relacji jest potrzebne mieszkańcom powiatów brodnickiego, grudziądzkiego, tucholskiego i chojnickiego. Jak zaznacza, „Choć połączenie nie jest ujęte w planie transportowym to należy nadmienić, iż pociągi dalekobieżne do: Zamościa przez Lubaczów, Horyniec Zdrój oraz Helu przez Laskowice Pomorskie, Tleń, Olpuch, Kościerzynę także nie są ujęte w planie transportowym z 2012 roku a jednak zostały ujęte w rozkładzie jazdy 2015/2016”. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza interpelacja w sprawie uruchomienia takiego połączenia posłanki PiS pochodzącej z Kujaw. Ministerstwo dla posłanki nie ma dobrych wiadomości.

– Obecny stan techniczny linii kolejowej nr 208 nie pozwala na uruchomienie regularnych połączeń pasażerskich. Na odcinku Działdowo – Brodnica zarządca infrastruktury nie dopuszcza prowadzenia ruchu kolejowego. Ponadto na istotnej dla połączeń kolejowych z Grudziądza linii kolejowej nr 207 od 6 marca 2017 roku do 29 grudnia 2017 roku planowane jest całkowite zamknięcie odcinka Kwidzyń – Malbork – poinformował zajmujący się koleją podsekretarz stanu w MIB Piotr Stomma. Kolejnym utrudnieniem w uruchomieniu wnioskowanych połączeń jest brak dostępnego taboru spalinowego, który PKP Intercity mogłaby przeznaczyć do obsługi pociągów kursujących linią kolejową nr 208.

Piotr Stomma zapewnił przy tym Annę Sobecką, że w miarę dostępności środków budżetowych, po zabezpieczeniu odpowiedniego taboru przez PKP Intercity SA oraz zakończeniu rewitalizacji linii kolejowych nr 207 i 208, uruchomienie połączeń w takiej relacji zostanie rozważone. Na otarcie łez MIB informuje, że w sezonie letnim komunikację między Warszawą a Kołobrzegiem przez Szczecinek zapewni pociąg TLK Moniuszko. Ominie on jednak zarówno Grudziądz jak i Brodnicę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony