Partnerzy serwisu:

Portal Pasażera działa także po ukraińsku

Michał Szymajda 15.03.2022 1,2k

Portal Pasażera działa także po ukraińsku
Graf. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomiły ukraińską wersję językową Portalu Pasażera. Pomoże to uchodźcom znaleźć właściwe połączenie kolejowe i np. określić opóźnienie pociągu.
Ukraińska wersja Portalu Pasażera została uruchomiona przez PKP PLK w ostatnich godzinach. Na język ukraiński przetłumaczono wyszukiwarkę, również efekty poszukiwań zobaczymy w języku ukraińskim, jeśli pod taką wersję językową zechcemy działać. W języku naszych sąsiadów i gości zobaczymy też większość zakładek na stronie, wyszukamy opóźnienie pociągu, czy sprawdzimy plakatowy rozkład jazdy dla poszczególnych stacji. Przy poszukiwaniu stacji będziemy musieli posługiwać się jednak alfabetem łacińskim, co w dobie powszechnie dostępnych tłumaczy internetowych nie powinno być problemem. Warto przypomnieć, że Portal Pasażera można uruchomić też w języku angielskim.

Portal Pasażera wciąż nie jest jednak najpopularniejszą wyszukiwarką pociągów w Polsce. Jest nią wciąż https://rozklad-pkp.pl/.

14 marca PKP Intercity poinformowało, że od początku wojny na Ukrainie w polskich pociągach operatora podróżowało już ponad pół miliona Ukraińców. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony