Partnerzy serwisu:

Port Gdańsk mocny na Bałtyku. Pierwszy w rankingu kontenerowym

Redakcja/inf. pras. 24.04.2021 1

Port Gdańsk mocny na Bałtyku. Pierwszy w rankingu kontenerowym
fot. Port Gdańsk
Po pierwszym kwartale Port Gdańsk awansował na I miejsce w rankingu kontenerowym, jednocześnie utrzymał miejsce na podium wśród wszystkich portów na Bałtyku. Łącznie w pierwszych trzech miesiącach przeładowano w Gdańsku 13,3 mln ton towarów.
Każdy z trzech miesięcy tego roku był dobry pod względem przeładunków – w styczniu przeładowano 4,6 mln ton, w lutym 3,9 mln ton, a w marcu 4,6 mln ton.

Po pierwszym kwartale Port Gdańsk nadal utrzymuje się na podium wśród portów na Bałtyku:

1. Ust Ługa 25,5 mln ton (-5,4%)
2. St. Petersburg 14,4 mln ton (-2,1%)
3. Port Gdańsk 13,3 mln ton (+17,8%)
4. Port Primorsk 12,6 mln ton (-22,4%)
5. Port Kłajpeda 11,3 mln ton (-0,2%)

Łącznie w I kwartale 2021 roku w Porcie Gdańsk przeładowano ponad 13,3 mln ton towarów, natomiast w I kwartale 2020 roku było to 11,3 mln ton, co stanowi wzrost o prawie 18% rok do roku. Widoczne są wzrosty w większości grup ładunkowych, w tym paliwach płynnych (+39%), węglu (+3,7%), zbożu (+53,7), drobnicy (+9,8) i prawie 9% wzrost w przeładunkach kontenerów.

W rankingu kontenerowym po I kwartale Port Gdańsk awansował na I miejsce:

1. Port Gdańsk 515 042 TEU (+8,6)
2. St. Petersburg 499 640 TEU (-11,1%)
3. Port Gdynia 239 454 TEU (+6,8%)

– Cieszę się, że DCT Gdańsk miało swój udział w osiągnięciu tego kamienia milowego. Patrzymy jednak także w przyszłość i będziemy nadal inwestować w nasze możliwości przeładunkowe
i usługi. Chcemy zapewniać naszym klientom jak najwięcej możliwości rozwoju i ułatwiać swobodny przepływ towarów jako bałtycki hub – komentuje Cameron Thorpe, Dyrektor Generalny DCT Gdańsk.

– Ten awans pokazuje siłę Portu Gdańsk pomimo trwającej na świecie pandemii. Jest to zasługą naszych kontrahentów i świadczy o dobrej kondycji gospodarki. Potencjał naszego największego terminalu kontenerowego DCT Gdańsk, który jest największym hubem na Bałtyku, w związku z planami inwestycyjnymi i dalszym rozwojem jest ogromny. Liczymy, że DCT Gdańsk będzie nadal tak prężnie rozwijał u nas swoją działalność – mówi Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk.

Zapowiada, że warunki w porcie będą sprzyjały dalszemu rozwojowi: – Jako zarząd portu realizujemy kluczowe inwestycje w infrastrukturę drogową i kolejową usprawniające dojazd do terminalu DCT. Ten kwartał cieszy nas podwójnie, bo zarówno my, jak i terminal DCT notujemy wzrosty i awansujemy w rankingach – mówi Łukasz Greinke.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony