Partnerzy serwisu:

PORR z umową na modernizację fragmentu Węglówki

inf. pras. PORR 18.12.2020 6,2k

PORR z umową na modernizację fragmentu Węglówki
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
PORR podpisał umowę z PKP PLK na opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych dla zadania pn. LOT A – Prace na linii kolejowej 131 na odcinku Chorzów Batory (km 5,900) – Nakło Śląskie (km 29,000). To zadanie w ramach projektu z POIiŚ „Prace na linii kolejowej C-E 65 na odc. Chorzów Batory – Tarnowskie Góry – Karsznice – Inowrocław – Bydgoszcz – Maksymilianowo”. Wartość podpisanego kontraktu to 1, 242 miliarda złotych netto.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz przebudowa 23 kilometrowego odcinka dwutorowej linii kolejowej nr 131 należącej do sieci linii AGTC oraz TEN-T. W ramach kontraktu na mocno zurbanizowanym terenie, obejmującym również szkody górnicze zbudowane zostanie: 77 kilometrów torów, blisko 200 rozjazdów, 15 peronów i, co szczególnie istotne uwzględniając długość linii, aż 66 obiektów inżynieryjnych.

Ponadto zadanie obejmuje wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacji, sieci trakcyjnej i zasilania trakcyjnego, energetyki nietrakcyjnej. Dodatkowo w ramach modernizacji śląskiego odcinka tzw. Magistrali Węglowej odnowione zostaną obiekty obsługi pasażerskiej, w tym 15 peronów wraz z systemem informacji pasażerskiej. Zbudowany zostanie nowy przystanek Chorzów Uniwersytet, a przystanek Bytom Północny zostanie przesunięty w bardziej dostępny rejon. PORR SA był jedną z czterech firm ubiegających się o kontrakt na LOT A.

Termin wykonania zakresu podstawowego to 41 miesięcy. Usługi gwarancyjne będą realizowane w okresie 72 miesiący od zakończenia robót. Opcjonalnie kontrakt przewiduje też możliwość zawarcia umów na pogwarancyjne usługi utrzymaniowe przez okres 9 lat (prawo opcji warte 1,14 089 739,40 PLN) oraz zapewnienia świadczenia dotyczącego zmian w zakresie interfejsów urządzeń SRK (prawo opcji 2, 2 190 170,42 PLN). W ramach inwestycji przewidziana jest tez kwota warunkowa o wartości 111 830 000,00 PLN. Zadanie zostanie zrealizowane w terminie 41 miesięcy od daty zawarcia umowy.

– Z satysfakcją podpisujemy dziś tak znaczący kontrakt. To powód do zadowolenia, ale też ważne zobowiązanie. Od dekady systematycznie budujemy w Polsce markę firmy PORR w budownictwie kolejowym, a poprzez wygrywane i realizowane kontrakty staramy się być wiarygodnym partnerem biznesowym dla kluczowego inwestora, którym jest PKP PLK – powiedział Piotr Kledzik, prezes zarządu PORR.

Obecnie PORR realizuje dla PKP PLK 9 projektów o łącznej wartości ponad 3 miliardów złotych. 

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony