Partnerzy serwisu:

Porr z najlepszymi ofertami w przetargach na CMK i w Poznaniu

Michał Szymajda 08.11.2016 297

Porr z najlepszymi ofertami w przetargach na CMK i w Poznaniu
Porr z najlepszymi ofertami na przetargach na CMK i pod PoznaniemFot. Porr
Oferta Porr Polska została najwyżej oceniona w przetargach organizowanych przez PKP PLK na wykonanie prac na Centralnej Magistrali Kolejowej i na linii 352 Swarzędz – Poznań Starołęka.
Oferta na wykonanie prac na linii 352 została już przez PLK wybrana – wykonawcą będzie Porr Polska. Prace wykonane będą pomiędzy 4,4 a 5,3 kilometrem linii w torze numer 2. Jak informują Polskie Linie Kolejowe, podtorze wymaga tam wzmocnienia na całej długości, nawierzchnia torowa będzie wymieniona na nową, naprawione zostanie odwodnienie. Wymienione zostaną zużyte napędy zwrotnicowe, naprawione elementy podtrzymujące sieć trakcyjną, w tym słupy trakcyjne i sieć trakcyjna. Wartość szacunkowa wykonania zamówienia, określona przez PKP PLK, wynosi 1 375 809,98 zł netto.

Prace mają być wykonane w ekspresowym tempie – do 30 listopada 2016 roku, tak by pociągi jadące w nowego rozkładu jazdy korzystały już z naprawionej infrastruktury (pojedzie tędy część pociągów PKP Intercity, choć linia jest wykorzystywana głównie przez pociągi towarowe). Więcej o zadaniu piszemy tutaj.

W drugim przetargu – dotyczącym wykonania prac projektowych oraz robót budowlanych na szlaku Opoczno Płd. – Olszamowice związanych z utworzeniem posterunku odgałęźnego Pilichowice na CMK, Porr złożył najkorzystniejszą ofertę. Prace wycenił na 14,3 mln. netto. W tym przetargu kryterium wyboru była cena (60%) i okres rękojmi za wady (40%), gdzie wszyscy oferenci zaproponowali okres 72 miesięcy. PLK wkrótce podpisze umowę z wybranym wykonawcą.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony