Partnerzy serwisu:

Porr podpisał z PKP PLK umowę na realizację linii 207 Toruń – Chełmża

Jakub Madrjas 19.03.2020 142

Porr podpisał z PKP PLK umowę na realizację linii 207 Toruń – Chełmża
Fot. PORR
Spółka Porr podpisała z PKP PLK umowę na realizację linii 207 Toruń – Chełmża. Wartość umowy to 139,2 mln złotych netto.
Niemal pół roku temu pisaliśmy o najkorzystniejszej ofercie złożonej (po przeprowadzonej 25 września aukcji elektronicznej) przez Porr w postępowaniu na modernizację linii kolejowej nr 207 Toruń – Chełmża. Był to drugi przetarg w tej sprawie – pierwszy został unieważniony przez awarię systemu informatycznego zamawiającego.

Dlaczego od złożenia ofert do podpisania umowy upłynęło tak dużo czasu? Oferta została uznana za najkorzystniejszą w grudniu, jednak przed świętami firma Colas złożyła odwołanie do KIO – oddalone przez Izbę w połowie stycznia. Teraz, siedem miesięcy po złożeniu oferty umowa na roboty budowlane na zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 na odcinku Toruń Wschodni – Chełmża” została zawarta (dokładnie (18.03.2020 roku).

Oznacza to, że PLK podniosła budżet inwestycji (kosztorys, opublikowany przez PKP PLK podczas otwarcia ofert, wynosił 132,6 mln złotych brutto), a ostateczna wartość umowy to 139,2 mln złotych netto. Czas realizacji to 26 miesięcy (w trybie projektuj i buduj). Zakres prac planowanych w ramach tego projektu opisywaliśmy tutaj.


PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony