Partnerzy serwisu:

Porr i ZUE blisko podpisania umów na prace na Węglówce

Jakub Madrjas 27.06.2019 2,7k

Porr i ZUE blisko podpisania umów na prace na Węglówce
Fot. Porr
Blisko rozpoczęcia pierwszych prac na Magistrali Węglowej. PKP PLK wybrała najkorzystniejsze oferty w dwóch ciągnących się od miesięcy przetargach. Pozostałe odcinki będą realizowane później
Jak pisaliśmy niedawno, prace na Magistrali Węglowej zakończą się najwcześniej w 2023, a nie w 2022 roku. Być może wkrótce ruszą prace na dwóch pierwszych odcinkach. Udało się bowiem wybrać najkorzystniejsze oferty w przetargach na prace na LOT C Kalina – Rusiec Łódzki oraz LOT D Rusiec Łódzki – Zduńska Wola Karsznice.

Już w kwietniu było wiadomo, że po przeprowadzeniu aukcji elektronicznej najlepszą ofertę LOT C złożył Porr, a na LOT D - ZUE. Jednak dopiero wczoraj (26 czerwca) PKP PLK zatwierdziła oficjalnie wybór tych wykonawców. Wkrótce powinny zatem zostać podpisane umowy na realizację prac. Kontrakt dla Porr ma opiewać na 1,52 mld złotych i zostać zrealizowany w 44 miesiące; oferta na odcinek ZUE wyniosła 716 mln zł przy 41 miesiącach na realizację. 

Odcinki C i D i tak są w najlepszej sytuacji. Gorzej jest z LOTami A i B (odcinki Chorzów Batory – Nakło Śląskie – Kalina) – w czerwcu 2018 roku unieważniono przetargi ze względu na przekroczenia kosztorysu. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony