Partnerzy serwisu:

Porozumienie płacowe w Polregio. Dziś premia i system motywacyjny, od sierpnia podwyżki

Jakub Madrjas 10.04.2019 8,3k

Porozumienie płacowe w Polregio. Dziś premia i system motywacyjny, od sierpnia podwyżki
Fot. PR
W ubiegłym tygodniu zarząd Przewozów Regionalnych porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie płac w spółce. Dziś mają zostać wypłacone premie za udaną restrukturyzację, przewidziany jest też premiowy system motywacyjny i dwie podwyżki.
W lutym ubiegłego roku informowaliśmy o sporze zbiorowym w spółce Przewozy Regionalne na tle płacowym. Związki zawodowe żądały wdrożenia premii kwartalnej w wysokości 1200 zł dla wszystkich pracowników jako rekompensatę za brak wzrostu wynagrodzeń przez ostatnie cztery lata. Kolejne spotkania zakończyły się fiaskiem rozmów; zarząd wyjaśniał, że na podwyżki nie ma pieniędzy. W kwietniu 2018 r. podpisano jednak porozumienie o zakończeniu sporu zbiorowego, wypłacono premię oraz wprowadzono podwyżki, a dodatkowo zarząd zobowiązał się do kontynuacji rozmów, co nastąpiło w pierwszym kwartale 2019 roku. 

Tegoroczne negocjacje zakończyły się w ubiegłym tygodniu.  – W dniu 5 kwietnia 2019 r. nastąpiło porozumienie płacowe ze Stroną Społeczną, wypracowane w drodze rozmów, a będące realizacją ubiegłorocznych deklaracji Zarządu. Zarząd pragnie podkreślić, że Strony prowadziły rozmowy odpowiedzialnie, ze wzajemnym zrozumieniem, a przede wszystkim z uwzględnieniem dobra Pracowników, możliwości finansowych Spółki, a także bezpieczeństwa i komfortu pasażerów – informuje "Rynek Kolejowy" rzecznik Przewozów Regionalnych Dominik Lebda.

Jak informuje, porozumienie wprowadza pakiet następujących systemowych zmian płacowych:
  • w dniu 10 kwietnia br. (czyli dziś) dla uprawnionych pracowników zostanie wypłacona gratyfikacja z tytułu zakończonego sukcesem programu restrukturyzacji i za wyniki Spółki w kwocie 800 zł brutto;
  • od 1 sierpnia 2019 r. zostaną wprowadzone podwyżki dla pracowników jednostek wykonawczych w uposażeniu zasadniczym w średniej wysokości 350 zł na jednego Pracownika (dla Centrali 250 zł dla każdego Pracownika);
  • od 1 sierpnia 2020 r. zostaną wprowadzone podwyżki dla Pracowników jednostek wykonawczych w uposażeniu zasadniczym w średniej wysokości 250 zł na jednego Pracownika (dla Centrali 200 zł dla każdego Pracownika);
  • na lata 2019–2021 wprowadzono motywacyjny program premii za osiągane w tych latach wyniki spółki oraz jej jednostek wykonawczych.
Jak zapisano w porozumieniu, związki zawodowe nie mogą wysuwać żądań płacowych przynajmniej do końca maja 2021 roku. Czekamy na informację na temat łącznego kosztu podwyżek i premii dla finansów przedsiębiorstwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony