Partnerzy serwisu:

Poranny kolejowy chaos w Warszawie. Informacja dla pasażerów słaba [aktualizacja]

Michał Szymajda 28.05.2022 6,7k

Poranny kolejowy chaos w Warszawie. Informacja dla pasażerów słaba [aktualizacja]
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Kolejne zdarzenie kolejowe w Warszawie skutkuje potężnymi problemami z prowadzeniem ruchu pociągów. Niektóre pociągi są przekierowane z innych stacji. Pasażerowie tradycyjnie narzekają na fatalnie przekazywaną informację.
Jak poinformowała spółka PKP PLK, „w godzinach porannych przy pracach modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia dźwig uszkodził sieć trakcyjną na szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Włochy”.

– Skutkowało to zmienioną organizację ruchu na warszawskim węźle kolejowym. Pociągi mogą mieć opóźnienia około 20-30 minut – powiedziała dla warszawskiego oddziału tvn24 Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK.

Część pociągów PKP Intercity, normalnie kończących bieg na stacji Warszawa Wschodnia, przekierowano na stację Warszawa Gdańska. Nie zatrzymywały się one na Zachodniej i Centralnej. Niestety, jak podaje stołeczna „Wyborcza” część pociągów (np. do Olsztyna) uruchomiono z Warszawy Wschodniej i pasażerowie musieli tam dotrzeć na własną rękę. Utrudnienia i opóźnienia pociągów mają miejsce także w wypadku SKM Warszawa i Kolei Mazowieckich.

Tradycyjnie takich sytuacjach nie można liczyć na informację z wyświetlaczy peronowych, gdyż te albo są wygaszone, albo podają informację o najbliższym pociągu. Informacje o opóźnieniach podawano natomiast w hali dworca i na zbiorczych tablicach w holach stacji Warszawa Centralna. Dużo gorzej z informacją stacyjną jest na Warszawie Zachodniej. Tam trwa wielki remont, który utrudnia także przemieszczanie się w obrębie stacji.

Bardzo szybko informacja o utrudnieniach pojawiła się na stronie intercity.pl, niestety nie przekazano jej dalej za pomocą portali społecznościowych. Żadna informacja na temat poważnej awarii w Warszawie nie pojawiła się na Portalu Pasażera, chyba, że ręcznie będziemy poszukiwać informacji na temat godzin odjazdów ze stacji. To olbrzymi problem dla pasażera – żadna ze spółek PKP nie wypracowała do tej pory jednolitego standardu informowania pasażerów o opóźnieniach za pomocą nowoczesnych środków masowego przekazu.

– Przewoźnicy regionalni oraz PKP Intercity wzajemnie honorują bilety na obszarze warszawskiego węzła kolejowego. Zakończenie naprawy uszkodzonej trakcji zapowiedziała wstępnie na godz. 16 – czytamy.

[aktualizacja]

O godzinie 13 PKP PLK rozesłało do mediów informację dotyczącą utrudnień. Przekazujemy ją w całości.

"W sobotę 28 maja ok. godz. 6.00 rano dźwig pracujący przy modernizacji stacji Warszawa Zachodnia uszkodził trakcyjną. Nikomu nic się nie stało. Nie było zagrożenia dla podróżnych. Wykonawca zapewnia, że dokłada wszelkich starań, by jak najszybciej usunąć skutki zdarzenia.

Uszkodzenie sieci spowodowało zmiany w kursowaniu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym. Zmiany mogą sięgać ok. 30 minut. Po aktualizacji sytuacji na budowie, usunięcie utrudnień w ruchu pociągów planowane jest na koniec dnia.

Są zmiany w kursowaniu pociągów podmiejskich i dalekobieżnych. Pociągi dalekobieżne kończące bieg na stacji Warszawa Wschodnia są kierowane przez stację Warszawa Gdańska z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia i Centralna. Przewoźnicy Koleje Mazowieckie i PKP Intercity wprowadzili wzajemne honorowanie biletów. Komunikaty o zmianach w podroży podawane są na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów. Zmiany można śledzić także na stronie i w aplikacji Portal Pasażera."

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony