Partnerzy serwisu:

Poranne problemy w ruchu pociągów pod Opolem. Były objazdy i autobusy zastępcze

Michał Szymajda 08.03.2023 3,5k

Poranne problemy w ruchu pociągów pod Opolem. Były objazdy i autobusy zastępcze
zdjęcie ilustracyjne Fot. M. Szymajda
Jak poinformowało Radio Opole, wstrzymany jest ruch pociągów na szlaku Opole - Lewin Brzeski. To fragment ważnej magistrali łączącej Opole z Wrocławiem. Powoduje to olbrzymie problemy w prowadzeniu ruchu pociągów w całej południowej Polsce.
Jak poinformował nas Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, w nocy, podczas prac rozbiórkowych zleconych przez GDDKiA na jednym z wiaduktów nad torami między Opolem a Lewinem Brzeskim, doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

– Podczas demontażu wiaduktu przez firmę realizującą inwestycję drogową, doszło do uszkodzenia betonowego przęsła. Stanowiło to realne zagrożenie dla ruchu pociągu w tym miejscu – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Karol Jakubowski.

Z informacji przekazanej przez PLK wynika, że drogowcy szybko wezwali na miejsce ciężki dźwig, który mógł przenieść element. Konieczne było jednak wstrzymanie ruchu pociągów na szlaku.  Składy spółki PKP Intercity omijały problematyczne miejsce kursując z Opola do Wrocławia przez Jelcz Laskowice, ale za pociągi Polregio wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

Jak poinformował Karol Jakubowski, o godzinie 9:40 ruch został przywrócony.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony